Wpis z mikrobloga

Mirki, obecnie mam konto w #mbank, płacę kartą miesięcznie ok 200zł, a że wprowadzają opłaty to trzeba uciekać gdzie pieprz rośnie, chyba, że zaproponują mi rok płatności kartą za free bez limitów to może zostanę u nich ( ͡° ͜ʖ ͡°). Drugie konto mam w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank służące jako konto walutowe w USD i też trzeba uciekać stąd. Okres wypowiedzenia 30 dniowy to jeszcze na spokojnie można złożyć to wszystko online. Teraz powiedzcie gdzie obecnie opłaca się założyć konto, co do PLN to wszyscy polecają #smartbank, a konto walutowe (głównie zależy mi w USD i płatności kartą za free)?
#banki #bank #aliexpress #kontobankowe #studbaza
  • 17
  • Odpowiedz
@padobar: to wystarczy, że zastrzeżę kartę debetową w PLN to walutowe za free będzie?
@deagon: no 6zł za używanie karty debetowej w ekonto, chyba, że zrobisz opłaty kartą za min. 400zł
  • Odpowiedz
@padobar: aa to nie wiedziałem, bo teraz czytam, że jedyna opłata to 10zł za wydanie nowej karty debetowej, ale to raz na 3 lata można zapłacić, to jeden problem mniej
  • Odpowiedz
@paxorc:
A co nie tak z Alior Kantorem? To chyba nie to samo co T-Mobile?

Jak zakładałem Alior Kantor, konta walutowe z osobnymi IBAN-ami zakładało się tam paroma kliknięciami. Można było zamówić kartę -- z darmową płatnością. Spready na wymianę waluty pomiędzy walutami były niskie -- co najwyżej po parę małych groszy w przypadku funta.
  • Odpowiedz
w t-mobile USD jeszcze bez opłat, ale od czerwca pobierają za wydanie i wznowienie co 3 lata.

Ja się przeniosłem do najtańszego kantoru https://liderwalut.pl/?a_aid=kantor


@czamarek: Ale przecież w w liderze walut wydanie karty też jest płatne chyba? nie czasem 15 zł?
A w tmobile można jeszcze do końca maja wyrabiać za darmo i to chyba nie na 3 lata, tylko na 4 lata dają kartę (mi dali miesiąc temu ważną do
  • Odpowiedz
@Sh1eldeR: @WatchYourBack: Już @padobar rozwiązał moje wątpliwości co do konta USD to zostaję w tmobile :)
@eshabe: dobrze, że powiedziałeś, to muszę bardziej przeanalizować sytuację pod siebie. Wpływów miesięcznych takich niestety nie mam, konto studenckie też fajna opcja, tylko za 2 lata bym musiał znów szukać inną ofertę, a nie chcę zmieniać co chwile banki
  • Odpowiedz
tylko za 2 lata bym musiał znów szukać inną ofertę, a nie chcę zmieniać co chwile banki


@paxorc: 2 lata to na tyle dużo, że oferty banków mogą się zmienić jeszcze kilka razy, więc nie ma co planować na wyrost ;) Teraz się szybko konta otwiera i szybko zamyka. Sam mam kilka, a dwa w tym miesiącu zamknąłem.

Ale jak się na te Millenium nie zdecydujesz, to BPH też na serio
  • Odpowiedz
@paxorc: Zmień sobie konto na eKonto z darmowymi bankomatami, wtedy wystarczy płatność kartą 200zł/msc.
Możesz sobie też założyć konto w Orange Finanse - submarka mBanku. Tam masz darmową kartę. Jeżeli chcesz też mieć darmowe bankomaty wystarczy 5 płatności kartą - bez względu na kwotę.
  • Odpowiedz
@deagon: @paxorc: polecam napisać do tego supportu online, jak zapytałem babki o co chodzi i że czy dla mnie jakieś opłaty to mi odpisała, że nie, mnie nie obowiązują - mimo, że wg tych regulaminów się łapię.
  • Odpowiedz