Wpis z mikrobloga

Opłaca mi się inwestować w kreatynę jeżeli ćwiczę dopiero niespełna 2 miesiące? Jaki to jest miesięczny koszt? #silownia
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rudy_bigos: w takim razie czekam na jakies konkretne argumenty, a nie tylko "jest roznica" czy "dzialanie bcaa" :) co do kreatyny to powinno byc "mono to mono", ale tu raczej Jezyk uzyl poprostu skrotu myslowrgo.
  • Odpowiedz
@shdw: co do kreatyny, odmian jest wiele : mono, cytrynian, jabłczan, azotan, chlorowodorek, ester etylowy, glukonian, alfaketoglutaran, orotan - każda odmiana inaczej wysyca miesnie, ma inne dodatki, i inna jest ich suplementacja jeżeli chodzi o ilość

co do BCAA, to glownie chodzi o trawienie

normalne białko pochodzące z pokarmu, ulega w przewodzie pokarmowym trawieniu enzymatycznemu do wolnych aminokwasow i peptydow, ktore wchlaniaja sie do krwiobiegu a potem trafiaja do miesni - w skrocie, dosyc długa
  • Odpowiedz
@shdw, @berti : wokol BCAA narosło wiele mitow, ale ono naprawdę działa, i ma swoj cel w całej tej układance

oczywiscie, na poziomie amatorskim to nie ma takiego znaczenia, ale zawodowcy naprawde sporo osiagaja poprzez suplementacje BCAA, wiec gadanie, ze nie dziala bo akurat ja nie stosuje jest nic nie warte
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: podstawowe źródło gdzie dostaniesz najwięcej informacji – http://examine.com/supplements/Creatine
http://www.aworkoutroutine.com/taking-creatine/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17136944

@rudy_bigos: to że odmiany kreatyny istnieją jest niezaprzeczalne, ale nie napisałeś nic o różnicy pomiędzy nimi, efektywności, stosowaniu etc. Jeżeli monohydrat jest równie skuteczny co inne i jest w stanie wysycić mieśnie to maksymalnego poziomu, to nie widzę problemu aby dla szarego Kowalskiego uprościć równanie do "kreatyna = monohydrat
  • Odpowiedz
@shdw: to spróbuj być sportowcem i trenować 3x dziennie - zobaczymy jak Twoje białko, które działa po długim czasie zacznie działać akurat wtedy gdy już go nie potrzebujesz - nie twierdzę, że BCAA jest niezbędne - ale przynosi mnóstwo korzyści dla trenującego

bo przykro mi, ale białko z jaja, białko z kury, a białko z izolatu, czy BCAA - to kompletnie inne wchłanialności i działanie/szybkość działania

co do różnic kreatyn, proszę
  • Odpowiedz
@rudy_bigos: rozumiem, ze to wszystko jest z ksiazki od biologii? Nie odbierz mnie zle bo nie ma, zamiaru Cie atakowac w zaden sposob tylko podyskutowac na poziome, ale czy ktorekolwiek z tych rodzaji zostaly zkonfrontowane z monohydratem w warunkach badawczych i wykazaly jakiekolwiek lepsze dzialanie? Zwiekszenie poziomu ATP moim zdaniem ma sie nijak do "pompy" o ktorej mowisz, a jedynie na percepcje sily jaka jestesmy w stanie wytworzyc. Ta natomiast
  • Odpowiedz
@rudy_bigos: jeszcze co do BCAA. Bialko dziala juz po ok 1h przy zalozeniu, ze przez ostatnie 2 dni nic nie jadles. W innym przypadku aminokwasy z zeszlej doby wciaz kraza w twoim krwioobiegu, a bialko nadal jest trawione (ten process nie trwa 2h). Do tego kiedy nie potrzebujesz bialka? Zwiekszony anabolizm miesniowy wystepuje mawet do 48h po treningu.
  • Odpowiedz
@shdw: nie, nie z książki od biologi - z normalnego laboratorium dla sportowców

jeżeli nie byłyby skonfrontowane z mono, to po co miałyby powstać? skoro mono jest idealne i jedyne, to po co robić inne wersje kreatyn? bo są wygodniejsze? szybciej działają? a może w grę weszły bardziej odczucia własne podczas przyjmowania? nie mam pojęcia, nie mam dostępu do wszelakich informacji

ja tylko mówię, że mono a jabłczan to dla
  • Odpowiedz
@rudy_bigos: dla takiego samego powodu dla ktorego powstaja rzeczy dla normalnych ludzi i rzeczy dla crossfitowcow z logiem reeboka. Niby to samo, ale drugie lepiej sie sprzedaje bo mozna dopisac do tego ciekawa historie.
Jezeli tobie sie lepiej cwiczylo, ok, nie jestem w stanie temu zaprzeczyc, ale dopoki nie bedzie chociaz jednego faktu na poparcie tezy jakoby cokolwiek bylo lepsze od mono, nie bede w stanie sie do niczego innego
  • Odpowiedz
@shdw: zapewne kreatyna działa tak samo na każdego - w końcu znajduję sie ona także w mięsie, więc jej forma jest jedna ( docelowo )

chodzi raczej o dodatki, które zwiększają jej efektywność tolerancji, przyswajania itp - o to mi chodziło
  • Odpowiedz
@shdw: oczywiście chętnie się rozczaruję, jeżeli dokopię się do badań, które jednoznacznie wykażą, że mono jest najlepsze, a cała reszta to tylko bzdury koncernów odżywek : )

p.s. nie wiem jak to zrobiłem, że napisałem sam do siebie -_-
  • Odpowiedz