Wpis z mikrobloga

Mirki, 2 tygodnie temu zdecydowałem się na wizyte u dietetyka. Trenuje boks 3 razy w tygodniu i staram się jeszcze biegać dwa razy na tydzień, a waga stoi niestety w miejscu. 87kg, 178cm i 20BF wg maszyny u dietetyka. Mam rozpisany plan żywieniowy 2100 kcal na najbliższe 3 tygodnie nastawiony na redukcje, (po 2 tyg wizyta kontrolna) docelowo ma być 76-79kg. Od jutra zaczynam diete wg planu, jednak w ten weekend zastosowałem kilka potraw. Jak kogoś bedzie to interesować to będę starał się wrzucać pod tagiem #dietapolski swoje spostrzeżenia lub przykładowe zbilansowane potrawy. Wiem już jedno, że popełniałem błąd nie jedząc nic po 17, żadnej kolacji, ciagle ryż z kurczakiem a warzyw minimalne ilości, teraz to jest 60% węglowodany, a tylko 20% białka, co wcześniej stanowiło chyba z 40%. Po treningu o 19:00 nic nie zjadłem więc i regeneracja leżała, co się odbijało na kolejnych dnich. Na zdjęciu przykładowe posiłki z wczoraj #dieta #redukcja
polskipl - Mirki, 2 tygodnie temu zdecydowałem się na wizyte u dietetyka. Trenuje bok...

źródło: comment_XK4klfPRMxtfNUfVahRFw8XK0XIRNffZ.jpg

Pobierz
  • 12
@polskipl: Błąd polegał raczej na ilości spożywanych kalorii, nie czasie posiłków czy ich rodzaju. Możesz schudnąć nawet w McD. Poza tym węgle szybciej pójdą w tłuszcz niż białko.
@polskipl: A i jak chcesz schudnąć to odstaw owoce, kukurydzę i koktajle, będą Ci niepotrzebnie podnosić cukier we krwi wzmagając uczucie głodu. Nie wiem co za dietetyk Ci to ułożył ale za 3 tygodnie znów napiszesz na mirko, że waga stoi.
@polskipl: Trochę głupio zrobiłeś, szkoda hajsu

2100kcal na 87kg, to niezły żart

chcesz schudnąć z tłuszczu, a nie z wody, mięśni i tłuszczu to pasuje wybrać się na siłkę 2-3w tyg. zrobić kilka serii ciężkich przysiadów, ciagów, uzupełnić drążkiem, poręczami, wiosłami i wyciskaniem leżąc/stojąc

nie jedzenie po 17 to też głupota,

Każdemu polecam IF, jak ktoś ma możliwość powinien przetestować potęgę tego systemu, w życiu nie udało mi się żadnymi innymi
@Skogyr: dodawałem przez jakiś okres siłownie po każdym treningu i dużo gorzej mi później szło na boksie, zmieniłem siłke na aeroby po treningu i jest dużo lepiej, HIIT'a musze spróbować w jakiś dzień nie treningowy, a IF zaplanowałem na sytuacje gdy obecna dieta nie przyniesie efektów
@rotero: napisałeś, że mogę schudnąć jedząc w McD przy deficycie kalorycznym, a później, że jedząc owoce nie schudne, mimo, że nadal mam w diecie deficyt kaloryczny, trochę się to nie trzyma
@polskipl: Możesz chudnąć w McD, możesz też chudnąć radami swojego dietetyka z owocami, koktajlami i kukurydzą, ale będzie Ci trudniej (trudniej niż bez owoców itd.) z uwagi na skoki insuliny we krwi. Nie mówię, że nie schudniesz, ale po prostu będzie to mniej przyjemne, będziesz się czuł częściej i bardziej głodny.
@Skogyr: możesz napisać coś więcej o tym IF? trochę poczytałem w internecie i dieta ogólnie wydaje się spoko. Teraz jestem na redukcji i jem tak około 2000-2300 kcal. Gdybym na IF jadł np tak jak na masę 3000-3500 kcal, i miał dwa dni postne po 24 h, to co wtedy się stanie? :D Będę masował i chudł, jak u Ciebie ta dieta przebiegała?