Wpis z mikrobloga

@spiritoo: @PrawieJakBordo: To nie dobrze mieć drewniany blat. Moim zdaniem nie nadaje się, ponieważ w kuchni się pracuje, cały czas się coś rozlewa, stawia gorącego, kroi się - drewno nie jest na takie warunki trwałe jak blaty specjalne. U mnie projektant odradził drewno i teraz chwała mu za to.
  • Odpowiedz
@znikajacypunkt: We wcześniejszej kuchni miałem też blat drewniany i przez 10 lat nic się nie stało z nim, ale po prostu dbałem o niego. Coś gorącego nie kładłem bezpośrednio tylko na jakąś deskę itd. No ale co będzie to się zobaczy :)
  • Odpowiedz
@znikajacypunkt: oczywiście, że blat drewniany to kiepski pomysł, chyba, że ktoś niewiele pracuje w kuchni, lub będzie miał czas i chęci bardzo dbać o blat, wtedy w zamian dostanie coś ładnego, porządnego i ciepłego w odbiorze. Niestety prawda jest taka, że w tym przedziale cenowym, w którym są blaty drewniane lepiej się sprawdzają laminaty, bo o drewniane blaty nie chce sie ludziom dbać. Czemu nie ma się co dziwić, bo kuchnia
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: jesteś pewien, że masz tam blat drewniany? Bo przyjrzałam się zdjęciom z bliska i jak dla mnie to jest laminat. Chyba, że ktoś Ci powiedział, że blat laminowany to to samo co drewniany?
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: laminat :) tak myślałam, że to od PFL. W środku masz wióry drewniane obklejone laminatem. Także ten blat to jest co najwyżej drewnopochodny, ale jak pisałam wyżej, tak nawet lepiej
  • Odpowiedz
@PrawieJakBordo: a i jak tak Ci juz tu spamuje, to pamiętaj zeby pilnować tych frezow, które masz jako uchwyty, zeby sie tam nie zbierała woda i resztki z brudnych rąk, to Ci kuchnia bedzie ładnie służyć.
  • Odpowiedz