Wpis z mikrobloga

#patologiazewsi #polakicebulaki #robactwo dzisiaj w #wrzesnia (takie miasto obok #poznan) była w szkołach średnich robiona zbiórka elektrośmieci, mimo że dawno skończyłem liceum to zawsze pomagam (ale działające fanty najlepsze xD)
jest to dośc ciekawy z punktu widzenia socjologicznego moment, można zaobserwować całe spektrum #polactwocebulactwo i tego typu zachowań
ogółem za elektrośmieci było drzewko, drzewek było niestety tak mało że wprowadzono zasadę - mały śmieć/mało śmieci = małe drzewko, duży śmieć/dużo śmieci = duże drzewko, po jednym na "dostawę" - nie więcej, a jak drzewka się pokończą no to chodzi przecież o to żeby się pozbyć zalegającego gówna, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mina niektórych ludzi jak się okazywało że za ich lokówkę niestety nie dostaną kilku ogromnych chojdyg bezcenna, jeden koleś przywiózł kilka laptopów i oczekiwał kilku drzewek to prawie jeden z pomagających uczniaków dostałby #!$%@? od niego, pewna pani przyniosła monitor i zażądała trzech, no to my że nie, że nie wolno i tylko jedno, #!$%@?ła się więc i zabrała monitor z powrotem. Tak! wolała śmieć mieć cały czas w domu bo nie było dla niej drzewek xD na szczęście została pokarana bo za płotem liceum potknęła się i cały ekran razem z dupą poszedł w drzazgi a raczej plastikowo-szklane wióry xD był też żul co się odgrażał że przyjdzie z kolegami bo skoro nie ma dla niego drzewek to on chce pieniądze za stary tarczowy telefon RWT z lat 80.
pewna babcinka zaczęła też grozić policją, to był moment w którym drzewek już nie było i śmieci oddawało się "za darmo", jej żelazka dawno #!$%@? na kupę pospadały na dno kontenera między wielkie telewizory, to kiedy dowiedziała się że drzewek niet kazała te żelazka z powrotem jej dać xD podobnie jak kobieta której czajnik dawno potrzaskany i zgnieciony przyniesionym chwilę później telewizorem nagle okazał się niezwykle cenny i wyzywała na cały głos od złodziei i nierobów xD no bo ona przecież przyszła tu po drzewko a skoro drzewek nie ma a sprzęt już wzięliśmy to znaczy że ją OKRADZIONO XDDDDDD
ogólnie bardzo pozytywny dzień to był, a ja dostałem herbatkę i ciasteczka na rozgrzanie się :3
  • 14
@Dj_Lysol: nie rozumiesz chyba sensu akcji - oddajesz sprzęt, który leży w piwnicy albo już dawno jest zesputy, a drzewko to tylko dodatek. Cebulaki rok kolekcjonują sprzęty żeby sobie potem za nie las za domem zasadzić zamiast wywieźć w jakieś miejsce gdzie to utylizują.
@jszuba1993: akcja na propsie - widać, że się u nas w mieście coś dzieje ;)