Wpis z mikrobloga

Mirasy, pewnie szansa na odpowiedź marna, ale i tak zapytam.
Czy ktoś z Was ma berneńskiego psa pasterskiego z dobrej hodowli którą może polecić? A może zna hodowlę, mimo że psiaka takowego nie posiada?
Nie interesują mnie żadne pseudohodowle czy inne psiaki z papierkiem związku psów i kotów rasowych. Cena i odległość nie gra roli.

#psy #hodowla #hodowlapsow #bernenczyk #zkwp #pytanie

wołam @fuurikuuri bo od razu mi do głowy przyszłaś.
  • 26
@Supercoolljuk2: bo kupując psa z hodowli mam wgląd do przeszłości jego przodków i wiem co kupuję. Mogę w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko wielu chorób i wykluczyć możliwość chowu wsobnego. Mogę wybrać psa który odpowiada mi charakterem i temperamentem, pasuje do mojego trybu życia i warunków jakie mam dla niego. Który pasuje mi wyglądem (np. wiem jakie gabaryty osiągnie, jak intensywna będzie jego pielęgnacja) a także po prostu mi się podoba. Jeśli
@70150: to sobie idź już i mnie nie denerwuj, wali mnie zdanie bojówki #tylkoschronisko którzy nie widzą nigdy drugiej strony medalu. Nie mówiąc o ty, że wam się wydaje że psy z hodowli to tylko do pięknych domków z ogródkiem idą. Czasem mają stokroć gorzej niż psy ze schroniska - jeśli wylądują w pseudohodowli.
@Supercoolljuk2: "Przyczyny nadpobudliwości są różne. Jedną z nich jest otoczenie, w którym pies wychowuje się przez pierwsze tygodnie swojego życia oraz brak odpowiedniego szkolenia i socjalizacji. " i dalej "Innym czynnikiem jest zbyt wczesne odebranie szczeniaka od matki". Za większością przypadków ADHD u psów stoi właśnie nieodpowiedzialny człowiek.