Wpis z mikrobloga

@Cheater: Jak dla mnie to akurat na tej grupie jest najwięcej sensownych pytań i dyskusji jeśli brać pod uwagę inne grupy polityczne na których jestem/byłem(oczywiście nie wyklucza to dużej ilości idiotów) ale to już powinien każdy ocenić sam, a wstawianie na Mirko każdego głupiego postu jest trochę żenujące i średnio miarodajne- dlatego napisałem.
@babisuk: Studiuję na tym wydziale. Masz jakieś zarzuty?
To, że współspalanie biomasy to debilizm, wymuszony kasą z/do Unii, nie można zanegować. Zdziwilibyście się, jak #!$%@? złożonym zagadnieniem,jest głupie palenie wunglem, żeby było dobrze.
I jakkolwiek to nie brzmi, to ten młody ma rację. Transport słomy po 150 km, żeby to spalić, nigdy się nie opłaci. A doliczając emisję na transport - której się oczywiście oficjalnie nie dolicza - wychodzi nam absurd.
@babisuk @DOgi: Ja wcale nie twierdzę, że biomasa sama w sobie jest zła, bezużyteczna i w ogóle nie opłaca się spalać. Skoro sam studiujesz na AGH, to wiesz do jakich patologii dochodzi w tej dziedzinie energetyki. Wszędzie chore regulacje, prawo które jest bez sensu i tak dalej. Dochodzi do tego, że przez papierek w kotłach przeznaczonych do czegoś innego, robi się zupełnie coś innego, obniżając sprawność nawet o 7%, co jest
@babisuk: W tym miejscu dalsza dyskusja traci sens, bo widzę, że nie mamy o czym dyskutować - w pełni się z Tobą zgadzam.
Po Twoim pierwszym komentarzu myślałem, że atakujesz kadrę znającą się na rzeczy. Odnośnie starych, betonowych dziadków z doktoratami - pełna zgoda. Na szczęście sytuacja się zmienia, a takich ludzi zastępują młodzi doktorzy, którzy nie myślą utartymi schematami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)