Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że wypok to strona z obrazkami, i cały internet to są mniej albo bardziej zmanipulowane obrazki, stworzyłem w paincie obrazek porównujący Pendolino z Dartem, Linkiem i Flirtem. W kontekście dzisiejszych artykułów o tym, jak to Dart będzie popierniczał 25000 km/h.

Niestety na innej stronie z obrazkami widać jakieś dane techniczne przekroczyły możliwości intelektualne gimbusów i został zaminusowany.

Na mirko całe szczęście nie ma minusów.

#pendolino #pkp #intercity #kolej #pociagi #pesa
kakaowymistrz - W związku z tym, że wypok to strona z obrazkami, i cały internet to s...

źródło: comment_9iy9ceD4UgdGoZQcoYsvv9RDxUBt7DTR.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@durielek: to świetnie. Ja z Katowic musiał bym jechać godzinę do Pyrzowic, spędzić z 30 minut na lotnisku, polecieć 40 min, wylądować na Modlinie i dojechać do Centrum. Czyli z 4h. A Pendolino z dworca głównego do Warszawy Centralnej jedzie w tej chwili 2,5h a docelowo 2 h 10 min. A bilet jak kupuje wcześniej 24 zł na studencką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@durielek: Dlaczego porównujesz rekordowe w historii czasy przejazdu, z minimalnymi rezerwami czasowymi (rozkład jazdy na styk) z obecnymi, na nieskończonych liniach i z rezerwą 3 min/100 km?
Poza trasą Wrocław-Warszawa czy dłuższymi Kraków-Gdańsk pociąg jest szybszy, bo lotniska są na obrzeżach miast. I zawsze pociąg jest tańszy zaraz przed odjazdem. Stopniowo jak pociągi będą przyśpieszać, krótkie połączenia krajowe samolotem będą miały coraz mniej sensu, tak jak to jest w innych
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: Jak nie było afery korupcyjnej jak była, może nie dotyczyła zakupu samego Pendolino (przynajmniej nie znalazłem takich informacji), ale producent (Alstom) miał z tym problemy. Obrazek spoko, ale jakieś źródła? Nawet na stronie pesa.pl pisali o prędkości 250 km/h.
  • Odpowiedz
@Sato: Alstom to wielki międzynarodowy moloch, korupcja dotyczyła głównie krajów 3 świata w dziale energetyki. Jestem jak najbardziej za, aby każdych łapówkarzy wsadzać do paki.

Jest mnóstwo kłamliwych obrazków o Pendolino i kolei bez jakichkolwiek źródeł, więc też nie czułem się zobowiązany dawać źródła, bo każdy może sobie je wynaleźć. Ale jeżeli pytasz o prędkość Darta, proszę:
http://logistyka.wnp.pl/pesa-dart-dla-intercity-nie-przekroczy-160-km-h,226236_1_0_0.html
http://inforail.pl/text.php?id=64090
  • Odpowiedz