Wpis z mikrobloga

no tak, zasiłek stracisz i trzeba będzie iść do roboty... też bym się bał na twoim miejscu.


@claudio1: Ten zasiłek to mniej niż 5% moich zarobków więc się o mnie nie martw kolego. Pokaż mi lepiej pracującego Korwina, człowieka czynu. Gadać grzejąc dupsko w ciepełku to sobie można.
  • Odpowiedz
@frak: Każdy polityk gada, szczególnie ci z opozycji i szczególnie w kampanii wyborczej. Co mają niby robić, żeby wyczerpać twoją definicję czynu?
  • Odpowiedz
@claudio1: Dlatego ja nie jestem jakimś masochistycznym zwolennikiem żadnego z nich bo wiem, że każdy kłamie. Są ciekawsze rzeczy na świecie niż polityka. Dopóki ta nie jest reżimowa i skrajna to mam to w dupie bo wiem, że gówno sobie mogę zmienić.
  • Odpowiedz
@Stafford: @frak: Zasadniczo macie rację - gdyby Korwin był dyktatorem i miał wolną rękę to by było trochę śmieszno i trochę straszno, ale nigdy dyktatorem nie zostanie. Najwyżej ograniczonym w działaniach prezydentem lub wicepremierem. I w takiej roli się sprawdzi idealnie, bo ze swoimi skrajnymi postulatami wylądujemy gdzieś w połowie drogi do normalności.

Podatków nie zlikwiduje (bo takiego poparcia nie zdobędzie) ale szanse na solidną ich redukcję ma.
Broni ludziom
  • Odpowiedz
legalizację marychy bez problemu się powinno dać pchnąć


@zongobongo: od tego miał być hehe palikot ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wątpię, żeby zdobył poparcie dla czegokolwiek, co wymieniłeś. Tam siedzi ciemna, twarda masa, której nie przekonują żadne argumenty. Większość projektów ustaw obywatelskich już w pierwszym czytaniu odpada. Nawet nie idzie do konsultacji czy poprawek tylko przeczytać i do kosza.
  • Odpowiedz
od tego miał być hehe palikot ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@frak: No właśnie Palikot nie miał szans, bo (pomijając jego hipokryzję i POwskie pochodzenie) był półśrodkiem. W gruncie rzeczy socjalistą o niedostateczne wyrazistych poglądach. Jak się Palikotowi nieco stępi kanty to się robi z niego taki ciut bardziej szalony Tusk, nic ponadto. Natomiast jakby ugładzić Korwina, to wciąż mamy hardkorowego konserwatynego liberała, odrobinę tylko bardziej soft od
  • Odpowiedz
@Stafford:

Bo to jedyna partia która mówi o zrobieniu porządku z podatkami i biurokracją. Z braku laku też bym zagłosował, chociażby po to, by podkruszyć sejmowy beton.


Ja dlatego też na niego głosuję. Nie jest to mój kandydat idealny, ale ten który najbardziej mi odpowiada z listy dostępnych.

Jeśli jednak stoisz murem za poglądami JKM w takim wieku, to mogę tylko współczuć.

Murem za jego poglądami gospodarczymi, z resztą zgadzam się
  • Odpowiedz
@loczyn: Ameryka Północna na tym stoi? Przecież tam coraz bliżej systemu europejskiego... USA ma mniejsze podatki, bo ma wiele zysków ze swojej polityki międzynarodowej, z korporacji. Kasa spływa z całego globu. Poczytaj sobie o zasiłkach w niektórych częściach USA, to nie odbiega znacząco od Europy. Kanada- system dość zbliżony do europejskiego, podobnie Meksyk. Australia stoi.. na socjalu i wolnym rynku. Regulowanym.
Azja- mówisz o krajach z niższym poziomem życia, niż europejskie.
  • Odpowiedz