Wpis z mikrobloga

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych osób kupujących na Aliexpress.

Do tej pory kupowałem pojedyncze sztuki raz na kilka miesięcy i płaciłem moją kartą bankomatową z konta w złotówkach z #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank ale aktualnie mam kilka osób, które prosiły mnie o kupno łącznie kilkunastu rzeczy w cenach około 18-20$.

Tutaj pytanie do was:

1. Ogólnie te osoby zdają sobie sprawę, że zapłacą trochę więcej niż przewiduje kurs z racji przewalutowania w moim banku. Chciałbym jednak ominąć to przewalutowanie i skorzystać z korzystniejszego kursu. Co należy zrobić? Zaznaczę, że mam utworzone konto walutowe w dolarach z aktywną kartą ale nie mam na nim żadnych pieniędzy. Jaki jest najlepszy sposób by uzyskać najlepszy kurs? Korzystać z jakiś walutomatów czy jak?

2. Są przypadki, że z danej aukcji Aliexpress są kupowane 3-4 sztuki tego samego towaru w różnych rozmiarach(ubrania). Z jednej strony chciałbym żeby wszystkie te paczki przychodziły w tym samym okresie ale z drugiej boję się o zatrzymanie w Zabrzu w przypadku większej paczki ze wszystkimi zakupami. Jakieś doświadczenia z kupnem większej ilości ubrań i biżuterii? Jest się czego obawiać czy raczej pójdzie gładko? Nie są to podróbki znanych firm, raczej same no-name'y. Lepiej napisać sprzedającemu by wysłał wszystko w jednej paczce czy żeby wysłał to osobno? Jest szansa, że rzeczy przyjdą w tym samym okresie czy będzie rozbieżność kilku tygodni?

#aliexpress
  • 7
  • Odpowiedz
@gramacz: czyli zakładam tam konto, przelewam dokładnie tyle kasy w złotówkach ile mam zamiar wydać w dolarach na Aliexpress, przewalutowuję i przelewam na konto w dolarach z T-Mobile?
  • Odpowiedz
tak, ale za minimum 100zł, jak chcesz drobniejszą kwotę wymienić to w walutomacie.

2, Kupuj u róznych sprzedawców, to wiele paczek przyjdzie.
A wydaje mi się że powinieneś zacząć od lektury telchina.pl tam wszystko pisze
  • Odpowiedz