Wpis z mikrobloga

Mirki z #pcmasterrace takie pytanie. Mając maszynę z Phenom II X4 945 Black czym zastąpić aktualnie leciwego Radeona HD 4790? Osobiście preferuję AMD, ale pomińmy to teraz. Znacznie bardziej interesuje mnie, dobry stosunek jakości do ceny i możliwość pogrania w Wiedźmina 3 bez zmiany już teraz reszty podzespołów. Stopniowo i Płyta i CPU polecą, ale na razie to karta mi życie zaczyna utrudniać.
  • 13
@Murzinio: budżet powiedzmy do 1600pln, zasilacz z białej listy. Corsair, ale jaki dokładnie to mogę sprawdzić, jak wrócę z #pracbaza. 3 lata temu włożyłem i mogłem o nim zapomnieć, bo nigdy problemów żadnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bloodcrawler: czego ile?
@eloar: GTX 980 też ma szynę 256 bit a deklasuje R9 290, 970 jest nieco szybszy przy mniejszym poborze mocy i większych możliwościach OC. Do Full HD najlepszym wyborem w tej cenie jest 970. Do większych rozdzielczości raczej R9 290X, m.in. przez szynę (chociaż raczej w małym stopniu, bo 980 świetnie sobie radzi w wyższych rozdzielczościach przy tej samej szynie co 970), czy pełnoprawnym 4GB vram i większej ilości ROP etc.
@Murzinio: Liczyłem na szynę 512bit u zielonych też, bo to się przydaje też przy zabawach z programowaniem. W takim razie trzeba GTX 970 mocno wziąć pod uwagę. Full HD mi wystarcza. Chociaż kusi mnie przejście na ekran 21:9.
@PlastikoweOko: w pewnym momencie i proc i płyta polecą do wymiany, ale nie ma sensu z ich powodu ograniczać się z zakupem karty. Z resztą płyta bardziej ogranicza niż proc.
@eloar: Mam 965 i miałem 4770 i zmieniłem gdzieś 1,5 roku temu na 7970 (kupiłem nową, ale używane po bitcoinach można było złapać bardzo tanio i śmiało można było ryzykować) i duuży przyrost wydajności w grach, teraz oczywiście ogranicza mnie procek ale to jeśli już to cała platforma jest do wymiany bo na teraźniejsze FXy raczej nie opłaca się zmieniać (8350 to realnie podobna wydajność dopóki nie potrzebujesz większej ilości rdzeni).
@puexam: to może być co nieco sensowniejsze rozwiązanie, chociaż zakup nowej karty daje spokój ducha. No i w sumie po wymianie proca i płyty 7970 to chyba też może być zaraz do wymiany.
Powiem szczerze, że pierwsze problemy z grafiką odczułem jak chciałem zagrać w CoD:Ghosts wreszcie. No ale ostatnie wymagające gry jakie odpalałem to BF:Hardline i FarCry3, więc jestem nieco do tyłu ( ͡º ͜ʖ͡º)