Wpis z mikrobloga

Uprzedzając wszystkie drwiny i przekomarzania - wiem, że Windows nie nadaje się do #webdev. Niestety póki, co muszę z tym żyć.
A teraz problem:
Odpalam testy jednostkowe w konsoli bash za pomocą:

php phpunit.phar --testsuite "IntegrationTests" -c "D:\xampp_php_5.5.19\htdocs\e-shop\tests\configuration.xml"
Jak widać podałem ścieżkę bezwzględną i wszystko śmiga. Natomiast wywołanie:
php phpunit.phar --testsuite "IntegrationTests" -c "configuration.xml" powoduje błąd:

Could not read "configuration.xml"

Dodam, że nie ma różnicy czy odpalam z kosoli systemowej czy z git bash. Miał ktoś podobny problem?
#php #phpunit
  • 9
wywołuj polecenie z katalogu, w którym znajduje się plik configuration.xml.


@moooka: Faktycznie zapomniałem o tym napisać. configuration.xml i phpunit.phar są w jednym katalogu. Wywołanie jest również z poziomu tego katalogu.

Może dodaj odpowiednie ścieżki do zmiennej środowiskowej "path"

Tylko nie za bardzo jest co dodać do tej ścieżki. Globalnie wywołuję tylko php.
@Diabl0: Nie mogę zrezygnować bo używamy bazy MSSQL. Jesteśmy w trakcie przesiadki. Także rozwiązanie jest chwilowe i wkrótce zapomnę o tym problemie. Potrzebuję jedynie rozwiązanie "na teraz".
@ghost1511:Ale jak podasz pełną ścieżkę to działa, w czym więc problem, nie możesz takiej podawać ?
W ostateczności możesz do Path dopisać D:\xamppphp5.5.19\htdocs\e-shop\tests
@ghost1511: w folderze projektu (D:\xamppphp5.5.19\htdocs\e-shop\tests ) utwórz plik cmd z komendą

php phpunit.phar --testsuite "IntegrationTests" -c "%~dp0configuration.xml" albo z linii komend uruchamiaj komendą php phpunit.phar --testsuite "IntegrationTests" -c "%CD%configuration.xml" wtedy zadziała na różnych ścieżkach i komputerach.