Wpis z mikrobloga

De Brabandere, Petrus Gouden Tripel
Belgian Tripel
7.5% alk.
4.50zł - 0.33l

Kolejne belgijskie piwo z Lidla. Tym razem tripel. Normalnie dołączyłby do wielu dubbli, tripli i porterów leżakujących w piwnicy mojej babci, ale stwierdziłem, że zestaw powinien być degustowany w całości.

Niestety, aromat tu jest kiepski. Trochę estrów, trochę siarki, ogólnie nic specjalnego. Barwa żółta, klarowne, piana biała, bardzo krótka.

Smak też jakoś specjalnie nie powala. Co prawda jest odrobina bananów, trochę nut alkoholowych, który procentowo jest raczej w dolnych granicach stylu i praktycznie nic więcej. No, jeszcze trochę goryczki chmielowej, której się tu nie spodziewałem. I coś jakby... zielone jabłko? Coś kwaskowatego.

Jak na tripla za słaby aromat, za mało treściwe, zbyt wodniste. To piwo jakby chciało być triplem, ale trochę się jeszcze boi, nie jest pewne decyzji.

#piwo #ocenpiwo #degustujzwykopem
T.....o - De Brabandere, Petrus Gouden Tripel
Belgian Tripel
7.5% alk.
4.50zł - 0....

źródło: comment_nmPjixihlFHFDVftoNagJ4z8VUPf0o9n.jpg

Pobierz
  • 1
@TheBobolo: Odnośnie petrusów... Rozparcelowałem w sklepie kilka zestawów i powyciągałem z nich to co najlepsze czyli - Oud Bruin, komplementując to kilkoma butelkami Aged Red. Babka na kasie nabiła normalnie jak za dubble, które były sprzedawane luzem :)))