Wpis z mikrobloga

0) bądź znanym redaktorem Goebbelsem
1) złam prawo, ścigane tylko na wniosek pokrzywdzonego
2) włącz do akcji prokuraturę
3) prokuratura nicz nie może zrobić
4) ogłoś w mediach że prokuratura stwierdziła że nie było przestępstwa, więc jesteś niewinny.
5) lewactwo na wypoku będzie robić kurtyzanę z logiki i udawać że nie ma pierwszych 5 punktów xD

#bekazlewactwa #durczokgate #prawo #4konserwy #neuropa
  • 37
@Gaucek: Przykro mi ale mój iPhone to nie tablet i rzeczywiście muszę wracać do pracy. Ty za to posyp głowę popiołem i zrób sobie przerwę od pisania, bo mózg Ci się gotuje.
dlatego właśnie koledzy wyżej nie są w stanie odpowiedzieć na moje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@stekelenburg2:
Misiu nie rób z siebie znowu głąba, bo:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2
@erbo: looool, ale wkleiles art 190 kk, czyli tzw stalking. KTOKOLWIEK zarzucal to KIEDYKOLWIEK durczokowi? wiesz, to nie dziala tak, ze wklejasz dowolny artykul kk mowiacy o przestepstwie sciganym na wniosek pokrzywdzonego i to dziala.

co do mobbingu to pomine to milczeniem. tym sie w ogole nie zajmuje prokuratura.

@stekelenburg2:
@erbo: ale wysylanie smsow to nie jest uporczywe nekanie wywolujace u kogokolwiek uzasadnione poczucie zagrozenia lub naruszenia prywatnosci. jasne, istnieje pewne przeciecie miedzy mobbingiem a stalkingiem, ale sa to dwie zupelnie rozne kwalifikacje i nikt tutaj jej nie rozwazal, bo, zwyczajnie, dwa smsy typu 'wpadniesz sie poruchac?' nie sa uporczywe.
@Matyson: @stekelenburg2:
@erbo:
0)bądź zaślepionym, nieobiektywnym kucem
1)jakaś gazeta oskarża człowieka o molestowanie podwładnych
2)do akcji włącza się więc prokuratura
3)żyj w demokratycznym państwie prawa, w którym istnieje domniemanie niewinności dopóki nie ma prawomocnego wyroku skazującego
4)prokuratura oznajmia, że nie znajduje nawet przesłanek do wszczęcia postępowania
5)ogłoś na wykopie, że to nie oznacza, że Durczok jest niewinny, bo ty wiesz lepiej, bo w gazecie napisali, że nie tylko molestował ale i mobbingował i
Pobierz Matyson - @erbo: 
0)bądź zaślepionym, nieobiektywnym kucem
1)jakaś gazeta oskarża c...
źródło: comment_eRxga15GggqrJmukaxJWfMLnafUwgixC.jpg
@voswetchAi: No i znowu robisz kurtyzanę z logiki, bo nigdzie nie pisałem że eksperci pisali cokolwiek o sprawie Durczoka, tylko że w sprawach o mobbing często zastosowanie ma też 190

I nie pisz bredni że chodzi o "dwa smsy"
@erbo: możesz mi wytłumaczyć jak to działa w tej twojej logice, że to nie prokuratura, nawet nie ewentualny pokrzywdzony, ale właśnie ty decydujes o tym czy Durczok złamał prawo? Nie mów mi, że nigdzie tego nie napisałeś, bo zrobiłeś to w pkt 1)

Przestępstwo przywołanego przez ciebie stalkingu nie bez przyczyny jest przestępstwem wnioskowym, bo ustawodawca uznał, że w tak specyficznych sprawach organy państwa nie mogą decydować za ewentualnego pokrzywdzonego czy
@erbo: ja nie wiem, czy rozmawiamy jak poważni ludzie w obrębie obowiązujących przepisów i zasad prawa, czy jak kobiety na targu plotkujemy jaki to Durczok jest niegodziwy i zły człowiek. Bo teraz rozumiem chcesz mi powiedzieć, że pisząc "winny - niewinny" masz na myśli kolokwialne, potoczne znaczenie, że to zły mężczyzna był i te paragrafy to tak w sumie ad hoc tylko były, w ramach ciekawostki.
@Matyson:
Misiu ale ja nigdzie nic o żadnym złamaniu prawa przez żadnego Durczoka nie pisałem :)
A to że on sam w wywiadzie przyznał że łamał prawo i jest winny wielu rzeczy, to co innego xD

Polecam ci zacząć czytać ze zrozumieniem i przestać bredzić.