Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem cruciala m550 128GB msata oraz adapter msata to sata.
Nie podłączałem jeszcze dysku, ale widzę, że 3.3V bierze się poprzez stabilizator z 5V, który nie napawa optymizmem, bez obciążenia ~3.25V, a obciążony rezystorem 5.1R wyszło ~3.5V (mierzone tanim multimetrem).
Ryzykować czy lepiej od razu wywalić ten stabilizator i puścić 3.3V z zasilacza z kompa? (pomarańczowy przewód w zasilaniu sata)?
#elektronika #msata #ssd #diy
Pobierz x.....9 - Mirki, kupiłem cruciala m550 128GB msata oraz adapter msata to sata.
Nie p...
źródło: comment_IP6Dhl21Rrw0eZHQgNEVirVpUYtKUBlz.jpg
  • 9
@xpeu89: Szkoda zachodu, ten "uchwyt" wygląda jak uszkodzona płytka PCB, miałem chwile rebusa czy to nie jest wyrwane kawałek warstwy, ale jak się przyglądam to wygląda to jak osłona, mindfuck.
@dktr: Przecież dysk mi się teraz nie będzie kurzył ( ͡° ͜ʖ ͡°), to ma być adapter/przejściówka tylko kwestia tego zasilania.
Chyba jednak go przerobię, bo szkoda dysku za miskę ryżu
@xpeu89: Jest większa szansa że coś sam popsujesz niż ten stabilizator padnie, mi tam wygląda na jakieś 3A, i wygląda że jest poprawnie obstawiony kondensatorami.
@xpeu89: U mnie jest AMS 1084-3.3 i kondensatory elektrolityczne (100uF/16V).
W sumie działały jedynie przy kopiowaniu danych, czyli maks kilka godzin - ale nie było wtedy problemów.
Zauważ, że cała płytka działa jak radiator. A najlepiej po prostu sprawdź i tyle( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mac_jg: A teraz widzę, że 1084 może 5A wydusić z siebie, a nie 1.5A. Szybki rzut oka i tylko 1.5 widziałem, a to inny parametr.
Sprawdzę jutro w pracy, jak zachowuje się pod sensownym obciążeniem i zmierzę czymś porządnym.