Wpis z mikrobloga

@michael_: W Tatrach jest tak wiele piękna :). Zależy jaki stopień zaawansowania. Hala Gąsienicowa, z Kuźnic. Tam można pohasać np. na Czarny Staw Gąsienicowy, ale cała hala jest urodziwa i obfitująca w widoki.
Warto też śmignąć busem do Palenicy Białczańskiej i ruszyć do Doliny 5 Stawów (po drodze Siklawa), stamtąd łatwy szlak na Przełęcz Zawrat (rewelacyjne widoki). No i klasyczne Morskie Oko, z tym że ruszyć dalej nad Czarny Staw pod
@Smash123: Mi w Sudetach najbardziej podobały się Góry Stołowe, ale i tak będę bronił Tatr ( ͡° ͜ʖ ͡°). Największe przewyższenia, zróżnicowanie (Tatry Wysoki i Zachodnie), w wielu miejscach wyzwanie, dla mnie najładniejsze widoki. Duży minus to niestety natłok ludzi. Dlatego najlepiej jechać na początku czerwca lub we wrześniu.
@michael_: Koledzy dobrze mówią, ze swojej strony dodam Kościelec, ornak i okolice siwej przełęczy, czerwone wierchy z zejściem dolina tomanową, dolinę małej łąki, Świnicę, no i może szpiglasowy wierch.

Inaczej rzecz biorąc, łatwiej byloby kiepskie widokowo szlaki wymienić
@konstruktywny_krytyk: A byłeś po czeskiej stronie? Tam jest kompletny odjazd, Błędne Skały czy Szczeliniec to małe miki. Ja tam jeżdżę od 5-6 lat i ciągle jeszcze mam miejsca do obejrzenia. Tatry jakoś mi szybko poszły i nie lubię, bo są zadeptane.
@Smash123: Jakie szlaki polecasz w Karkonoszach. W jakim mieście najlepiej się zakwaterować, żeby mieć dobrą bazę wypadową? Planujemy z różowym dla odmiany od Tatr wypad w jakieś inne góry.
@severian: Możesz np. zacząć w Szklarskiej Porębie i powędrować szlakiem na Śnieżkę. Możesz zaczynać od Zieleńca, od czeskiej Czarnej Góry, zwiedzać Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie i zaraz obok nieczynną kopalnię uranu. Przereklamowana jest kopalnia złota w Złotym Stoku, ale tam można się wybrać na najdłuższe ponoć zjazdy tyrolkami w Europie. Trzeba pokopać w przewodnikach i w Internecie, trudno tak doradzić. Nie wiem jakie emocje lubisz :) Dobrym punktem wypadowym na czeską
Polecam Szpiglasowy Wierch (łatwa wysokogórska trasa), Hala Gąsienicowa (stamtąd wejście albo na Przełęcz Świnicką albo Kasprowy Wierch, ewentualnie dłuższa wycieczka na Przełęcz Krzyżne). Na deser spacer wąwozem Kraków w Dolinie Kościeliskiej a następnie do schroniska i nad Smreczyński Staw.