Wpis z mikrobloga

@robertK: Finansowo nie mogę narzekać. Rzeczywiście mieszkania we Francji są duuuuużo tańsze (a przede wszystkim w ogóle są, ale to osobny temat) Minus jest taki, że do pracy dojeżdżam komunikacją miejską 45-55min.
  • Odpowiedz
@robertK: Oj, trudno mi coś na ten temat powiedzieć. Sam nie znam francuskiego, ale przez to pracy szukałem w tym rejonie dość długo, mimo że podpadam pod tą magiczną kategorię "specjalisty", która ponoć ma otwierać wiele drzwi.
To co, mam wrażenie, charakteryzuje rynek pracy w CH to brak takiego rozwarstwienia jeśli chodzi o płace. Polecam zajrzeć tu: http://www.lohncomputer.ch/en/wages.html
  • Odpowiedz
@robertK: wiem ile mam na rok - 100.000, a to daje chyba jakieś ~46CHF/h. W CH pracuje się 8,5h dziennie przy czym nie wlicza się do tego 1,5h przerwy lunchowej, więc tak de facto jesteś w pracy 10h
@chinskizwiad: coś Ty, mam rodzinę na utrzymaniu :P
  • Odpowiedz
@robertK: Szczerze? Nie jechałbym w ciemno. To nie UE. Tu trzeba pozwolenia na pracę, które urząd może dać, może nie. Żeby nie to, że całą papirologię wziął na siebie pracodawca, nie wiem, czy bez znajomości języka, bym się zdecydował na wyjazd.

@czarnyalibaba: IT
  • Odpowiedz