Wpis z mikrobloga

@miciek335: A to tego nie słyszałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale powiedział dobrze, większość mashupów to gotowy track + inna acapella, 15 min roboty w DAWie. U niego słychać znacznie więcej. Jest naprawdę dobry.
@Czipsu: Tak tak, wyraźnie widać jak łączy ze sobą różne piosenki miksując je do granic możliwości. Swoją drogą skąd on bierze te wszystkie acapelle do wkładania ich w swoje kreacje? Wiem, że acapelle z niektórych nut można znaleźć po prostu na YouTube, ale gdy autor ich nie udostępni, jakim sposobem są one pozyskiwane? Są może wydzielane w jakiś sposób z piosenki? Moim zdaniem ciężko by było oddzielić melodię od samego vocalu.
@miciek335: Nie, to nie jest w żaden sposób wydzielane. Po acapellę artyści zgłaszają się do twórców lub do ich wytwórni. Od nich dostaje się remixpacki, czyli właśnie acapellę + presety + midi. Masz wtedy gotową acapellę i robisz z nią co chcesz ;)
Tobie oczywiście nikt czegoś takiego nie da (chociaż czasem artyści publikują remixpacki np. do konkursu remixów), ale jak jest się już na scenie, wydaje się w wytwórniach to
@miciek335: Czasem coś takiego ogłaszają, czasem wytwórnie wypuszczają jakieś paczki, no ale to jest rzadkość. Ale bez remixpacka ciężko jest zrobić remix, bo musisz wtedy budować praktycznie cały utwór od nowa ;)
@Czipsu: Otóż to, a zawsze mnie takie coś zastanawiało. Przy niszowych remixach czasem było słychać jeszcze melodie przy acapelli i wtedy właśnie wiedziałem, że została ona wydzielona z piosenki, co nie było raczej w żadnym stopniu profesjonalne. 3LAU jak widać się wybił, zebrał remixpack'i od wielu (teraz już) znajomych i tworzy to, co dobre. Ciekaw jestem tylko jak zaczynał, czy zbierał darmowe remixpack'i czy miał jakieś kontakty itd.
@miciek335: Z tego co mi wiadomo zaczynał od mashupów wrzucanych na youtube'a, a następnie wygrał Remix Contest u Tiesto. Potem już samo poleciało. Kolejne mashupy, remixy, Top100 Beatportu, zauważali go kolejni, miał nawet swoją trasę. Remixy dla Zedda, jego track Escape wydany w Revealed, bardzo mocny support i teraz jest tu, gdzie jest ;)
@miciek335: How You Love Me to dla mnie najlepszy utwór, jaki do tej pory powstał (tak ogólnie), ale to jest mało obiektywne, bo jest związana z tym pewna historia :D Mimo to słucham tego codziennie, dosłownie, i nadal nie mogę wyjść z podziwu nad pięknem tego utworu ()