Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy!

Potrzebuję waszej pomocy.

Otóż, postanowiłem wymienić swój leciwy już zasilacz - OCZ ModXStream PRO 500W.

Na razie jedyne rzeczy jakie chcę, żeby spełniał mój nowy zasilacz to:
- półpasywność (chyba, że jest inna metoda na super cisze)
- sprawność
- "future proof"
- modularność (może być pół-modularność)

Biorąc pod uwagę powyższe punkty, wydaje mi się, że bardzo fajnym rozwiązaniem jest Fractal Design Newton R3 600W.

Co Wy sądzicie o tym zasilaczu?
Może macie inne propozycje, które mogłyby spełniać moje oczekiwania?

Aha, zasilacz ma być w stanie zasilić jeden CPU (obecnie Intel i5 750) i jedno GPU (obecnie HD7950).

Budżet - rozsądny ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wydaje mi się, że do 1zł/W za zasilacz pół pasywny będzie ok.

  • 19
@laggeros:
1. Bo jest stary.
2. Bo jest głośny.
3. Wydaje mi się, że jest coraz mniej stabilny -- komp potrafi się zwiesić, a jedyne oc jakie mam, to to spowodowane profilami XMP pamięci. Czyli proc chodzi na około 3,2gHz -- wg mnie nie powinno być problemów ze stabilnością.
4. Ma krótki kabelek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xann: Pod jakim względem? Seasonic, a zwłaszcza seria Platinum to absolutny top, prawie doskonała regulacja napięcia, cisza, wysoka sprawność, świetnej jakości elektronika, przetwornica DC-DC, masa zabezpieczeń, stabilność, bardzo mocna linia 12V, 7 letnia gwarancja, całkowicie modularne kable - co tu może być lepszego?

BeQuiet czy Fractal robią dobre zasilacze, ale po co je brać gdy można sobie pozwolić na najbardziej renomowaną, zaufaną markę wśród producentów PSU? Co innego, gdyby potrzebował większej