Wpis z mikrobloga

Widzę, że jesteście nieśmiali. No to ja zacznę.
1. Z Ziemi załoga startowała za pomocą wielkiej rakiety. Jest to potrzebne, aby uzyskać drugą prędkość kosmiczną. Z innych planet startowali już zwykłym lądownikiem, mimo iż sami mówili, że grawitacja jest zbliżona do Ziemskiej (lub nieznacznie mniejsza)
@aven9er: fakt że tłumaczyli sobie wzajemnie w bazie czym jest czarna dziura, jest dość zabawny.
Jak to możliwe ze nie zauważyli wedrujacego tsunami na jednej z planet?
Używając przyciągania czarnej dziury by dostać się do innej planety brzmi interesująco, jednak znaczy to ze sama dziura jest w układzie słonecznym, a to by znaczyło że ten układ jest zagrożony predka zaglada.
fakt że tłumaczyli sobie wzajemnie w bazie czym jest czarna dziura, jest dość zabawny


@Epistofeles80085: tłumaczenia dotyczyły zdaje się nie czarnej dziury (blackhole), tylko portalu do innej galaktyki - warmhole. Ale dalej brzmi zabawnie. Chyba to tłumaczenie jest zrobione dla widzów.

Jak to możliwe ze nie zauważyli wedrujacego tsunami na jednej z planet?


@Epistofeles80085: Ze względu na dylatację czasu - obserwacja z orbity trwająca klkadziesiąt lat obejmuje kilkadziesiąt minut na
Było 12 planet. Do ilu układów słonecznych więc prowadził tunel (warmhole)? Jeden do wielu? W jaki sposób oni "wybierali", gdzie polecieć?
@aven9er: Sam fakt ze gosc z przyszlosci pokazuje sobie wskazówki do przeszlosci. Nawet zaginajac czasoprzestrzen. Jesli juz jest w przyszlosci w kosmosie to znaczy ze w przeszlosci tam polecial. Ciezko to wyjasnic ale tutaj sie logika wywala
@Qer: dżety chyba wylatują prostopadle do powierzchni obrotu dziury i materii. No i są przy aktywnych dziurach, kiedy dużo materii zżerają. Może akurat ta w filmie nie za dużo
@Kypy: Błędne są próby zrozumienia pewnych rzeczy dziejących się w cztero lub więcej wymiarowych światach przez nas - ludzi żyjących w trójwymiarowym świecie. Naszej logice się to wykrada, czterowymiarowej, lub pięciowymiarowej niekoniecznie, ale my sami nie jesteśmy w stanie tego pojąć jako istoty trójwymiarowe, tak samo jak dwuwymiarowa istota nie jest w stanie pojąć jak to jest być nami.
Do wszystkich wyżej to jest film sf a nie jakiś na faktach autentycznych czy #!$%@? się czym więc sobie musk wypiszcie a nie błędy, trochę wyobraźni, wczucia sie w film a nie fizyczne udowadnianie co jest nie tak
@aven9er: Nie wiem czy jest sens podsumowywać nieścisłości w filmie, w którym na końcu dowiadujemy się, że nie poznamy wyjaśnienia, bo ludzkie umysły są zbyt ograniczone. Daj spokój, naprawdę fajnie się zapowiadał ten film, ale kolejne sceny sprawiały, że załamywałem ręce.
Główny bohater zostawił sobie wiadomość STAY, oraz jednocześnie współrzędne jak dotrzeć do bazy kosmicznej. Normalnie przypomina mi się piosenka "Should I stay, or should I go" :)
@aven9er: 1. Na Ziemi mieli #!$%@? rakiety, na orbicie mieli dużo nowocześniejsze jeszcze sprzed wojny i kryzysu.
2. Nadał wiadomość stay, gdy nie rozumiał dlaczego jest w tym hiper-sześcianie, gdy zrozumiał, że musi zrobić coś co już się stało