Wpis z mikrobloga

#kontabankowe #bankowosc #banki #bank #lokaty #oszczedzanie

Mireczki, jakie konto polecilibyście jako oszczędnościowe? Mam ovbecnie rachunek w mBanku, ale nie wiem czy chcę dalej trzymać tam większą gotówkę. Założyłbym sobie jakieś konto bez karty, na którym trzymałbym 20-30 tysięcy złotych na jakiejś rozsądnej lokacie. Fajnie, gdyby bank był w miarę pewny (opcjonalnie Polski). Nie chcę stracić moich długo ciułanych groszy...
  • 17
@Chicane: Rozcięcz oszczędności w wielu miejscach. Jak padnie np jeden z pięciu banków w których trzymasz pieniądze to stracisz tylko 1/5. Albo zainwestuj w hipotekę lub złoto
@Chicane: polecam getinonline, może nie ma najlepszej opinii, ale jak nie bierzesz kredytów ani jakichś funduszy to będziesz bezpieczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lokaty zawsze mieli najbardziej korzystne ze wszystkich banków.
@majorponury: Idea Bank należy do innej spółki -- Getin Holding. A GetinOnline należy do Getin Noble Bank ;) Reklamują się jako bank dla firm, ale można normalnie mieć tam konto indywidualne. Po prostu mają taki target, a im się to opłaca, na małych firmach zarabiają, bo inne banki się boją takim pożyczać, a Idea Bank robi to na odpowiednio wysoki procent, by im się rekompensowało ryzyko udzielenia kredytu takiej firmie.

Co
@Chicane: Nie zastanawiaj się, tylko bierz konto z lokatą w BGŻ Optima.

Dostajesz na dzień dobry Lokatę Bezkarną 4% (bez utraty odsetek jak zerwiesz), a na samym koncie oszczędnościowym 3%. I z konta możesz wypłacać kasę tak często jak tylko chcesz i za każdym razem za darmo. Nie ma żadnego ograniczenia, że tylko jeden przelew w miesiącu. A samo konto też całkowicie za darmo.

A jakbyś chciał zamknąć konto, to