Wpis z mikrobloga

@brmstufldigart: No późno, ale co zrobić, jak jeszcze pół roku temu nie mogłem sobie pozwolić na taki zakup? Teraz praca jest, odłożyłem kilka złotych, to kupiłem i liczę, że po premierze Wiedźmina uda mi się zarobić chociaż kilka groszy.
@brmstufldigart: Po to, żeby na kursie akcji zarabiać.

Z tym pękaniem bańki w kontekśćie CDR to mówią od 2012.

Przez takie coś "straciłem" 15zł na akcji ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ogólnie z tego co wiem, to w Polsce jest mało spółek dywidendowych. Z czego najlepszą chyba jeszcze jest KGHM.
@brmstufldigart: Czemu ma pęknąć? Nowy Wiesiek będzie dobrą produkcją, a więc twierdzisz, że początkowo krótko pójdzie w górę, a potem walnie o glebę? 11 bit studios po premierze This War of Mine ma się dobrze, akcje z ok. 9zł poszły na ok. 70zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że z Wieśkiem będzie podobnie. Wtedy będę chciał sprzedać. Zysk nawet 3, 4 stów jest dla mnie spoko.
@brmstufldigart: Kupuję akcje za X zł. Firma zrobiła grę. Sprzedaje się dobrze. Akcje kosztują X+Y zł. Sprzedaję akcje za X+Y. Zysk: Y - koszty operacyjne (prowizję itp.).

@gumilii: To tylko przykład był. Nie liczę na taki wzrost wartości, ale by fajnie było. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@brmstufldigart: Ja też uważam, że po premierze cena będzie jeszcze przez jakiś czas rosnąć. Pierwszy skok ceny będzie już dzień po premierze. Ważne, żeby zbyt długo nie trzymać ( ͜͡ʖ ͡€)
@gumilii: Jeżeli uważasz KGHM za najlepszą spółkę dywidendową to tylko xD ciśnie mi się na myśl :D spółka jest koncertowo dymana przez skarb państwa, zarobiła w ostatnim roku zarobiła 4mld z czego 2,5mld to podatek od kopalin, zysk netto wyniósł coś kolo 1,5mld, połowa jest reinwestowana, połowa idzie na dywidendę (tylko jakieś 750-800mln) z czego jeszcze skarb państwa kosi 32% z dywidendy. Stopa dywidendy przy obecnym kursie to 3,3%, jest to