Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może instrukcję serwisówkę schemat jak skonstruowany jest tylne hamulec w Yamaha FZ6 S2 bez ABS. Po puszczeniu tylnego hamulca nadal dość mocno blokuje tylne koło. Sam zacisk po regeneracji, chodzi lekko, ręką można cofnąć więc to nie on. Może brakuje czegoś przy śrubach mocujących, ja tego nie rozbierałem więc nie wiem czy tam jest coś jeszcze poza 2 śrubami.
#motocykle #yamaha #fazer
  • 10
  • Odpowiedz
@piotreek88: nie stan płyn jest OK
@vervurax: Dzięki za zajebistą serwisówkę. Prowadnice klocków (ten bolec z tyłu) chodzi lekko, jest przesmarowany, wyczyszczony. Gdy rozszerzę kluczem zacisk koło kręci się lekko, więc łożysko odpada.
@Gixaar: Myślę nad pompką, Ale to nie wyjaśnia dlaczego jestem w stanie ręką cofnąć tłoczek.
@Kacpoo: no wydaje mi się, że jest dobrze, wczoraj z tym jeszcze powalczyłem.
Nie mam już pomysłu. Jak zacisk jest
  • Odpowiedz
Myślę nad pompką, Ale to nie wyjaśnia dlaczego jestem w stanie ręką cofnąć tłoczek.


@WiewiurPL: w pompce jest sprężyna, która cofa tłoczek. Może ona pękła albo się zużyła. Mało prawdopodobne mi się to wydaje, ale jeżeli problem się pojawił sam z siebie, to bym tam szukał.
  • Odpowiedz
@WiewiurPL:
Weź się ogarnij, albo Ci blokuje koło albo "Wciskam koło się blokuje, puszczam koło się luzuje ale nie do końca czuć wyraźny opór" W tym pierwszym przypadku już Ci napisałem, nie myśl tylko zrób.
W tym drugim sprawdź jeszcze jedną rzecz - zakręć kołem solidnie - jeśli opór się nie zmniejszy to wracamy do kwestii pompy hamulcowej. Jeśli zniknie to sprawdź czy za każdym razem tak robi. Znika? To znaczy
  • Odpowiedz