Wpis z mikrobloga

Samodzielne ozonowanie klimatyzacji

Tutaj kobita wyjaśnia, jak samodzielnie ozonować klimatyzację. Wszystko bardzo fajnie, ale zupełnie nie czaję po co przy tym włączać silnik i załączać sprężarkę klimatyzacji? Układ Klimatyzacji, czyli chłodzenia, jest odseparowany od układu wentylacji, a parownik klimatyzacji, który jest dodany do układu wentylacji i jest jedyną wspólną częścią obu układów, może być oczyszczany/ozonowany przy wyłączonym chłodzeniu - tak mi się wydaje. Pewnie nawet lepiej go czyścić, gdy jest ciepły, bo się nie skurczy, alboco.

Nawiązuję do wpisu @adam-kaszeba, który sam wyozonował wnętrze samochodu za 39 zł XD
http://www.wykop.pl/wpis/12066795/zmotoryzowane-mireczki-podziele-sie-z-wami-kapital/

Wołam @benzdriver bo w końcu #mercedes. @Kejran bo kojarzę, że robi klimatyzacje.

#samochody #motoryzacja #klimatyzacja #ozonowanie #ozon #mechanikasamochodowa
pogop - Samodzielne ozonowanie klimatyzacji

Tutaj kobita wyjaśnia, jak samodzielni...
  • 9
@pogop: widziałem ten filmik, zdaje się ze chodziło jej o to żeby wyozonować też układ wentylacji, kanały,, dysze itp. Nie wiem dokładnie jak wentylacja łączy się z klimą, ale czasem po włączeniu jej po dłuższym czasie śmierdzi niemiłosiernie.
@adam-kaszeba: bo śmierdzi właśnie z parownika. Parownik to taka część, która znajduje się w kanale wentylacji i chłodzi powietrze, gdy załączona jest klima. Na nim zazwyczaj gromadzi się bród, owady i inne gówna, ale w sumie nie czaje dlaczego zaczyna śmierdzieć przy chłodzeniu.
działa ten chiński ozonator, wczoraj podłączyłem na cały dzień w starej przyczepie kempingowej - wyszło tak samo jak w osobówce, śmierdziało stęchlizną a teraz zapach jak w pralni :)
@pogop: z nawiewów trochę śmierdzi, spróbuję jeszcze raz zrobić ozonowanie przy włączonej dmuchawie i zamkniętym obiegu. Rzeczywiście klima nie ma tu nic do rzeczy, przecież powietrze i tak przelatuje przez te rurki i chyba nie ma znaczenia czy są zimne czy ciepłe dla zapachu.
@pogop: Ja osobiście nigdy nie włączałem silnika do ozonowania(no poza sytuacją ze slabym akumulatorem w aucie)

@adam-kaszeba: Tak to właśnie wygląda, samo ozonowanie bez wentylacji nie dotrze w te mniej dostępne miejsca.