Wpis z mikrobloga

#praca #zmianapracy #dylematy #etyka
Cześć Mirki!
Mam pytanie do przerabiających zmianę pracy (biurowa/grafika). Od roku pracuję w jednej firmie - zdobywam doświadczenie, wypracowuję warsztat - ogólnie przez ten rok z mało doświadczonego w "stacjonarnym" trybie pracy (wcześniej freelance) bardzo dużo się nauczyłem - również w sferze pracy z klientem (często bardzo upierdliwym).

Teraz do rzeczy - 3 dni temu dostałem maila od firmy z innego miasta, o treści mniej więcej - rok temu pisałeś do nas podanie o pracę, podobała nam się twoje portfolio, aktualnie przeprowadzamy rekrutację na stanowisko w które się wpasowujesz, jak jesteś zainteresowany - prześlij aktualne cv i portfolio.

Przemyślałem sprawę - na drugi dzień wysłałem uzupełnione cv i nowe prace z nowych projektów (godz ok 23). Po 15 min dostaje odpowiedz ze przyglżdnż się dokładnie pracom i cv jutro, ale poprosili jeszcze żebym nieco opisał swój wkład techniczny w każdą przesłaną pracę oraz żebym potwierdził czy jestem gotowy na przeprowadzkę do innego miasta.
Jak prosili, tak zrobiłem.

I teraz meritum - jak rozmawiać z aktualnym szefem o całej sytuacji? Kiedy rozpocząć rozmowy (czy już po ew. zaakceptowaniu mojej kandydatury na nowe stanowisko, po rozmowach?)

Kusi mnie wizja stałej pracy (umowa) oraz zapewne wyższe zarobki. Jestem prawie rok po ślubie, chcę kupić mieszkanie (umowa o pracę = wyższa zdolność kredytowa) - ogólnie, wychodzę na swoje i chce sobie jak i żonie zapewnić spokój, przynajmniej w sferze finansowej.
Żonka jak najbardziej za - powiedziała, że może rozmawiać w swojej korpo o przeniesienie do innego miasta, albo poszuka czegoś innego.
  • 5
@tullsta: to logiczne. Bardziej mi chodzi o to jak przy ew. sukcesie w podpisaniu umowy przedwstępnej rozmawiać z aktualnym szefem? Mam z nim bardzo dobre układy, jesteśmy normalnie na per ty, codziennie w biurze itp. Nie chcę wyjść na uja i po prostu powiedzieć mu - żegnam, pa, już się nie zobaczymy.
@saltacme: Normalnie, powiedz, ze dostałeś lepsza ofertę i tyle. Jak nie zrobisz akcji w stylu branie chorobowego i nie odbieranie telefonu w okresie wypowiedzenia, to będzie spoko. To nie jest tragedia dla szefa.
@saltacme: Jak już będziesz wiedział że nową robotę masz na 100% to idź do szefa i z nim pogadaj. Jeśli faktycznie jesteś dobrym pracownikiem to spróbuje Cię zatrzymać (większa kasa, bonusy itp.) Wtedy zastanowisz się co bardziej jest dla Ciebie opłacalne.