Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak to jest, że na allegro można kupić oryginalnego HTC M7 za 759 zł, gdy na Ali kosztuje 630 zł. Wiem, że to refurb, ale jednak nie mogę ogarnąć jak oni na tym zarabiają. Działalność zarejestrowana w UK, ale chyba nawet tam nie ma tak niskich podatków, tym bardziej, że do ceny dochodzi jeszcze prowizja dla Allegro. Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć jak robią to Ci #januszebiznesu ?

#aliexpress #dhgate #wish
  • 13
można na ali kupić za niecałe 600zł, a podatków może nie płaci. Jak skarbówka go dorwie to wezwania wysyłają do kupujących z allegro i trzeba dopłacić 23% vatu, A zdarza się takie coś nawet dwa lata po zakupie. Telefonu już nie masz , a dopłacić trzeba.

@slawen:
@Papasanbaba: To, że tańszy to oczywiste, ale jak legalnie działająca firma jest w stanie sprzedać ten telefon i jeszcze zarobić, gdy różnica pomiędzy ceną zakupu a sprzedaży wynosi 130 zł. W tych 130 zł musi być opłata na prowizję dla Allegro, podatek i zysk.
@czamarek: Oni to sprzedają legalnie, na zarejestrowaną DG.
@czamarek: Oni mają DG w UK, załóżmy, że odprowadzają podatki. Tam jest podatek 20% z tego co wyczytałem, więc jak zapłacimy za telefon 630 to dochodzi 126 zł podatku. Zostaje 3 zł na opłaty allegro i zysk oraz inne opłaty.
@slawen: Dokładnie tak jak @Sorbi: piszę, ty klikasz kup na allegro. A Janusz zamawia telefon z chin na twój adres, podatku nie płaci bo to ty zamówiłeś telefon z chin tylko że za jego pośrednictwem. Ale w razie vatu czy cła to twój problem. A jak się z tego rozliczają mając firmę ? Nie wiem, pewnie mają część produktów polskich i to sprzedają jak należy. Albo wypisują paragony na usługę