Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do was pytanie, jest to pytanie zadane całkowicie serio i prosiłabym o szczere i poważne odpowiedzi.
Czy głosowalibyście na Szczukę, Środę czy Nowicką, gdyby miały poglądy na gospodarkę ściśle prawicowe i liberalne, ale zachowałyby swój ściśle feministyczny i lewicowy światopogląd na sprawy obyczajowe?
#pytanie #niebieskiepaski #polityka
  • 20
@Killjoy: No dobra, ale jak chcesz pogodzić na przykład parytety w spółkach z wolnym rynkiem albo dotowanie antykoncepcji z wolnym rynkiem? Jak pogodzić prywatne i niezależne szkolnictwo z edukacją równościową? Musiałby sie wyrzec swoich poglądów obyczajowych. Inaczej się nie da ;V
@Killjoy:

Pewnego dnia skorpion chciał przeprawić się przez rzekę, ale jak wiadomo skorpiony nie umieją pływać. Przy brzegu w tym czasie pływał łabędź. Skorpion poprosił, aby ten przewiózł go na drugą stronę rzeki.

Łabędź pomyślał, że nic mu sie nie stanie, bo przecierz gdy skorpion ukąsi go to zatonie i nie przedostanie się na drugą stronę.

Więc wziął go na swoj "pokład" i bez obaw transportował.

Na środku rzeki skorpion ukąsił
@Killjoy: Ale to nie są tylko ich prywatne poglądy tylko ich ideologia jak powinno być. Pozbywają się tego pozbyć by się swojego polityczno ideowego kapitału. To tak jak Korwin by powiedział ze jego poglądy na wolny rynek nie będą mieć znaczenia w jego polityce, To jest nielogiczne.
@Killjoy: Jeżeli nie wprowadziliby parytetów, refundacji in vitro, wprowadziliby depenalizację narkotyków (przynajmniej miękkich) i zliberalizowaliby dostęp do broni, to jak najbardziej. Liczą się efekty, a nie prywatne poglądy, nawet najgłupsze.
@Killjoy: No dobra osobiste. Ale w takim razie jako polityk jakie miały by poglądy na aborcję, in vitro, broń , itp. Bo jako polityk muszą jakieś stanowisko zająć. Nie mogą udawać ze tych tematów nie ma.
@Killjoy: No ale wcześniej pisałaś ze prawicowe i liberalne odnośnie gospodarki tylko.

Odpowiadając na Twoje pytanie. Miałbym gdzieś co myślą naprawdę jeśli ich program wyborczy i jego realizacja by mi odpowiadał to bym je poparł - oczywiście zakładając hipotetycznie by ten program realizowaly.
W realnym świecie oczywiście taka zmiana poglądów nie jest możliwa chyba ze to ściema (jak z Palikotem).
@Killjoy: Trudno mi dokładnie zrozumieć co masz na myśli.

Ale napisze raz jeszcze osobiste poglądy polityka mam gdzieś. Interesuje mnie jedynie jaki ma program. Osobiście może się nawet do Allaha modlić o ile to nie jest jego atrybut polityczny.
Czy głosowalibyście na Szczukę, Środę czy Nowicką, gdyby miały poglądy na gospodarkę ściśle prawicowe i liberalne, ale zachowałyby swój ściśle feministyczny i lewicowy światopogląd na sprawy obyczajowe?


@Killjoy: feminizm w tym kształcie, jaki prezentują jest antyliberalny gospodarczo (parytety, odgórna równość płac,itd.).. nie widzę możliwości, by pogodzić obie te sprawy, szczególnie że tzw. "polityka gender", która jest rezultatem ideologii gender, zakłada ingerencję państwa w dobrowolność umów na rynku i tzw. "dyskryminację pozytywną"