Wpis z mikrobloga

Mirki, czy używa ktoś ekspresów do kawy na te te... kapsułki? W sensie krupsy i te od jacobsa jakkolwiek się nazywają? Ostatnio w weekend się zastanawiałem nad zakupem. Używam w domu kafetierki i trochę wkurza mnie jej mycie. Kawę w domu piję 2 - 3 razy w tygodniu, czasami na szybko i nie mam czasu na mycie, a nie powinno się trzymać z resztkami kawy. Moje pytanie wiąże się z uwagą znajomego: "przeesz te ekspresy też nie będą dobrze chodzić, jeśli używasz ich raz - dwa razy w tygodniu, bo w środku rurki będą siedzieć brudne". Jak to wygląda? #kawa #kawatime
  • 10
@neo_vir: Nescafe używałem i polecam - bardzo dobra kawa, Żadnego czyszczenia, żadnych problemów nawet po zostawieniu go na 2-3 tygodnie bez używania. Wygodne i jak dla mnie bardzo dobra kawa. Jak masz bardzo zakamienioną wodę to używaj kupnej.
@neo_vir: w pracy mamy tchibo na kapsułki, czyste wygodne rozwiązanie, którego nie kupiłbym do domu z racji ograniczonych smaków i ekonomii (1 kawa to 1zł, każdy może sam ocenić czy chce tyle płacić za średnią kawę w domu).
@Camel665: jeśli chodzi o ekonomię, to jestem w stanie przystać na ich warunki :P w sensie obecnie piję Lavazzę i jak kupię to i tak siedzi mi w puszcze pół roku, bo nie piję tej kawy dużo w domu (w pracy mamy ekspres). A wydawanie 20zł na paczkę kapsułek, które starczą mi na kilka weekendów nie jawi mi się jako wielki dramat.

Inna rzecz to są wspomniane przez Was kwestie smaku
@neo_vir: wg mnie ani to kawa, ani smak kawy. Też specjalnym smakoszem nie jestem, piję tylko rozpuszczalną na strzał rano i tyle. Ale te kapsułkowe to po prostu jakiś odpad totalny :/
@neo_vir: Mam Dolce Gusto i nie polecam, kawa nie jest jakaś powalająco dobra, chociaż ładnie wygląda i masz dużo możliwości bo kapsułek jest naście rodzajów. Do tego kapsułki są drogie, +/- 20zł za 16 kapsułek.