Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykleturystyczne #turystykamotocyklowa

Hej motomirki :)
Na co można zmienić FZS600 jak chciałbym pójść już bardziej w turystykę z lekką jazdą po mieście :). Mianowicie ojczulek sobie kupił R850RT i utwierdziłem się w przekonaniu że chce przesiąść się na turystyka.

Generalnie po mieście i tak jeżdżę raczej obwodnicami, ale i 300kg motocyklem jestem w stanie manewrować (duży chłopiec jestem). I tak się zastanawiam co było by spoko dla mnie, zważając że lubie sobie po prostu pojechać gdzieś dalej, czy to autostradą, czy jakąś mniejszą ładniejszą dróżką. A no i miejsce dla plecaczka musi być spoko, bo różowypasek się jeszcze na prawko nie zdecydował ;)

Myślałem o prawdziwym turyście FJR1300, o drugim w domu BMW R850RT (ew 1150RT, ale droższe), ewentualnie o np NT700V. Generalnie raczej budżet 15kzł z jakimiś tam widełkami. O czym jeszcze można pomyśleć :D? Musi być wygodne, zapewniać spoko ochronę przed wiatrem do załóżmy 130-150kmh

LWG i pozdro :)
  • 10
@piowit: FJR za 15k...Ambitnie... Spróbuj się przysiąść do BlackBirda.... Z programowalnym Powercommanderem można ustawiać własne mapy wtrysku... Owszem pozycja nie jest typowo turystyczna ale jest cała gama akcesoriów które przystosowują XXa do turystyki...
@Szlaufman: myslę że 2002-2003r fjr za te 15-17k pln dam radę kupić

a co do blackbirda to za bardzo sportowa pozycja raczej wg cycleergo

@damian-piwowarski: nie wygląda zbyt turystycznie, mało osłony przed wiatrem :/ no i łańcuch (ofc nie wykluczam łańcuchów, ale kardan wygodniejszy :D)
@piowit:
FJR 1300
z mniejszych VFR 800 V-tec
Ja osobiście zakochany jestem w Triumph ST 1050, też jeżdżę FZS-em, ale na razie wymiana kierownicy, szyby, manetek na podgrzewane i dorzucenie gniazda USB pod zasilanie navi, jako tako mi wystarcza :). Później będę myślał nad czymś bardziej w turystykę i właśnie chodzi mi po głowie ST 1050, GSF 1250FA i Z1000SX.
Ogólnie do turystyki w szeroko jej pojętej skali, chyba lepszego sprzętu
@Glenroy: VFR800 znów zbyt złożona pozycja :(

Triumph fajna maszynka, stoi pod moją pracą nieraz :)
PS. Na jaką kierę wymieniasz i szybę bierzesz LOSTER czy MRA? :)

No a co do ostatniego zdania to zgodzę się że V-Strom albo Varadero są gitowe jeśli chodzi o pełną turystykę, ale ja raczej preferuje asfalty, zakręty i autostrady :) (no dobra, autostrady są nudne)
@piowit: No nie da się zaprzeczyć, że VFR ma trochę bardziej złożoną pozycję od FZS-a, ale znowu składasz się mniej niż na ST-ku :).
Co do FZS-a, kierownicę wymieniłem w tamtym sezonie na niebieską, szeroką WRP, jest też chyba delikatnie niższa, ale jeździ mi się dużo wygodniej. Szybę, miałem lostera, straszna płetwa, wysoka, mocno przeprofilowany spoiler, wręcz za mocno, przy większych prędkościach miałem wrażenie, że zaraz połamie się owiewka ;). MRA
Pobierz Glenroy - @piowit: No nie da się zaprzeczyć, że VFR ma trochę bardziej złożoną pozycj...
źródło: comment_TlvVI2GjVHMlpG7fO4aVUMiaW2MYs7KX.jpg
@Glenroy: to chyba mnie przekonałeś do zainwestowania w MGG, może zdążę przed wyprawą do Wrocka :)

Ładny FZS :) Coś jeszcze modyfikowałeś w nim po za szybą, kierą i grzanymi manetkami (nie wiem czy już masz czy jeszcze nie) :) i gdzie masz plan (albo już zamontowałeś) gniazdko prądowe w owiewce :)?

muszę sobie znaczek na czaszę nakleić :<, jaka tam jest jego średnica?
Pobierz piowit - @Glenroy: to chyba mnie przekonałeś do zainwestowania w MGG, może zdążę prze...
źródło: comment_ZF907YLiG2aCNDgncnNgVEF9XLPXOihE.jpg
No szybka na prawdę fajnie się sprawuje :). Na zdjęciu nie ma jeszcze manetek, bo te wpadły dopiero w tamtym tygodniu, fotka jest z tamtego roku, gniazdko powędruje na kierownicę, gdzieś w okolice uchwytu na telefon/navi, lepiej wyglądało by na pewno gdzieś wkomponowane w wypełnienie czaszy, ale przy drganiach i ruchach kierownicą był by problem z wtyczką w urządzeniu, przerabiałem to bo do tej pory miałem gniazdo zapalniczki pod bakiem i szlag
Co do modyfikacji, na razie skończyło się na kierownicy, szybie, manetkach i gnieździe. W tym sezonie planuję przeszyć kanapę, wsadzić oplot na przód, zmienić wydech i dorzucić gmole, w trasę są bardziej sensowne niż crash pady moim zdaniem :)

Byłem, sprawdziłem, logo na czaszy ma 3cm średnicy :)