Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś miłośnicy whisky? ;-) Ja zaczynałem kilka lat temu standardowo od Jim Beama / Jacka Danielsa / Red Labela + jakieś randomowe blendy za 35-60 zł i ta stagnacja trwała przez pewien czas. Natomiast ostatnio zacząłem się tym trochę interesować i zacząłem pić single malty, natomiast póki co żaden mnie do siebie nie przekonał i przerzucam się na bourbon. Znacie coś godnego polecenia?

#whisky
#pokazpsa
Pobierz
źródło: comment_zSxnmrkDay0WchmCnd6edLYEquco7iwV.jpg
  • 14
@FirstWorldProblems: Nie lubię Szkockich i Irlandzkich, są dla mnie zbyt wyraziste i za ostre (czyli chyba nie jestem prawdziwym fanem whisky). Natomiast oprócz wymienionych przez ciebie Jacka Danielsa i Jim Beam-a, polecam bardzo mi podchodzące: Bulleit i Crown Royal. Do dostania w dobrych sklepach :-)
@lubiewhiskypl:

Z maltów to chyba najbardziej smakował mi Bushmills 10 letni ten zielony, Glenfiddicha nie wspominam z rumieńcami na twarzy, musiałem z colą to mieszać. To samo Glengrant / Glenkinchie / Glenmorangie, dlatego z highlandów zmieniłem na lowland ale to jeszcze nie to, wszystkie z islay są dla mnie nie do zaakceptowania talisker/ ardbeg, tak mnie zraziły, że ostatnio pijąc red labela nawet ten torf mi przeszkadzał :)) Generalnie nie trafiłem