Wpis z mikrobloga

Beka z #podludzie, którzy twierdzą, że walka za Ojczyznę jest aktem bezsensownego oporu podpartym niedowartościowaniem i jakimś wyimaginowanym poczuciem honoru.
Otóż Ojczyzna to nie puste słowo, nie surrealistyczne wyrażenie. Ojczyzna, to nasze rodziny, nasi przyjaciele, bliscy, domy, kultura, zwyczaje. Mówiąc o tym, że warto walczyć za Ojczyznę, mam na myśli nie puste slogany ale to, że idę walczyć, żeby nikt nie skrzywdził moich bliskich, żeby mogli żyć w pokoju i wolności, taka jest rola mężczyzny- zapewnić swoim bliskim bezpieczeństwo, jak czytam te komentarze, wnioskuje, że mężczyzn jest coraz mniej. A każdy, kto twierdzi, że potencjalny okupant nie jest taki zły, że to nawet i dobrze, niech wraca do podstawówki na lekcje historii przestudiować jak traktują zaborcy i okupanci ludność cywilną. Mało lat takiej okupacji mamy za sobą?Po 25 latach jeszcze nie możemy się z niej otrząsnąć, wsiąkła w nas jak jakaś zaraza.
Nie każdy nadaje się do walki, ok, niech wyjedzie,

ale niech nie atakuje tych, którzy chcą walczyć i jeszcze paskudnie swój strach usprawiedliwia jakimiś pseudo wywodami. Wstyd.

#niepopularnaopinia #wojna #polska #gorzkiezale
  • 8
@Krzych19888: weź mi tu nie imputuj, nie pisałem nic o żadnym uciekaniu. Napisałem, że to ludzie chcący się bawić w zabijanie niech spadają. Niech idą sobie na pustynię, czy Antarktydę, gdzie nie zrobią nikomu postronnemu krzywdy, i tam się wyrzynają za ropę czy dolary. Wojna, co to w ogóle za absurd, że dorośli ludzie się umawiają "teraz będziemy nawzajem wysyłać na siebie swoich obywateli, żeby się mordowali nawzajem". Weź nie porównuj
@jankotron: Już widzę, czołgi wkraczające na granice i ludzi krzyczących "idzcie się bawić w zabijanie na pustynie!", w tem cała kolumna zawraca.
Niestety nikt nie ma wyboru czy uczestniczy w tym oczywistym absurdzie jakim jest wojna czy nie. Ludzie od zarania dziejów wyrzynali się na potęgę i pod tym względem nic się nie zmieniło. Skąd wiesz, że okupant nie postawi nowych obozów, nie zacznie wywózki do gułagów, przecież historia kołem się
@Krzych19888: Moim zdaniem słowo ojczyzna jest nadużywane. nasi pra(pra,pra) dziadkowie mieli jakaś swoja ziemie i mieli za co walczyć. o co ma walczyć jakiś sebix z bloku ? o to M3 które dzieli z 3 braćmi ? o język ?
[...] to ludzie chcący się bawić w zabijanie niech spadają. Niech idą sobie na pustynię, czy Antarktydę, gdzie nie zrobią nikomu postronnemu krzywdy, i tam się wyrzynają za ropę czy dolary.[..]


@jankotron: Twoja ignorancja nie sprawi, że problem zniknie.