Wpis z mikrobloga

Na SSC jeden z użytkowników zamieścił informację o zbrodni, jaką w tajemnicy przed wszystkimi planuję ZDiT, czyli estakada na skrzyżowaniu Marszałków

"Piszę, gdyż miałem okazję zobaczyć dziś wizualizację planowanej estakady nad skrzyżowaniem Marszałków. I nie mówię o jakiejś fantazji grafika, ale o profesjonalnej wizualizacji z pewnego biura projektowego pracującego nad tym projektem.
Co widziałem spróbuję opisać:
Planowany wiadukt to - uwaga, uwaga!!! - wiadukt wantowy.
Konstrukcja wiaduktu podwieszona byłaby na dwóch pylonach rozmieszczonych symetrycznie względem Śmigłego-Rydza - Kopcińskiego. Po stronie zachodniej pylon na wysokości wejścia do szpitala Korczaka.
Rozstaw pylonów szacuję na 100 m, ich wysokość 45 m.
Pylony odchylone od pionu o ok. 10 stopni na zewnątrz (znaczy zachodni odchylony na zachód, wschodni na wschód).
Do pylonów przymocowane w obu stron na pięciu poziomach po dwie wanty.
Górą (wiaduktem) biegną dwa wewnętrzne pasy ruch w każdą stronę, dwa zewnętrzne pasy w każdą stronę biegną dołem.
Tory tramwajowe biegną oczywiście dołem.
Na całej długości wiaduktu po jego obu stronach przewidziane są przezroczyste ekrany akustyczne."

Thanks Zdanowska. #lodz
Zircon - Na SSC jeden z użytkowników zamieścił informację o zbrodni, jaką w tajemnicy...

źródło: comment_TtmVJr3mtsDottmpz4mwSZ6FyApWWBes.jpg

Pobierz
  • 35
@Zircon: ten akurat jest spoko. TYLKO. po otworzeniu A1 i S14 ruch drogowy tam będzie 100 razy mniejszy. do tej pory połowa to były ciężarówki GLS, DHL, DPD, UPS, dostawczaki itp. reszta łodziaki. po cholerę coś takiego nam..
ps. już nawet jeśli będzie zrobione to te ekrany akustyczne w centrum ja #!$%@?...
Cała idea trasy WZ jest absurdalna. Chcą wydać prawie miliard złotych, aby czas przejazdu z A do B był krótszy o minutę stania na paru światłach.


@Zircon: heh obok tej koncepcji jest jeszcze druga, czyli centrum przesiadkowe dla MPK, chyba o tym sie zapomina.
@edgar_k: co z tego ile to lat temu miało być? ( ͡° ͜ʖ ͡°) będzie otworzona najprawdopodobniej już w tym roku, albo na początku następnego. Wtedy i tak nawet S14 może poczekać trochę bo nikt nie będzie chciał jechać przez centrum jak dojedzie troche do A1 i bomba.
A1 pewnie na początku 2017 bedzie


@Radus: pewnie to mialo byc zdaje sie w 2010.

@Zircon: to jest ten sam problem co w wiekszosci miast - albo sie robi centrum dla samochodow albo dla komunikacji miejskiej, tyle