Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 27, Quantic / The Limp Twins. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. Słucham tych artystów od lat a mimo to, co i raz udaje mi się nimi kogoś zaskoczyć, bo ten ktoś nic na ich temat nie słyszał. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz. Zatem, zaczynam...

W dzisiejszym odcinku zapoznamy się z angielskim muzykiem, dj'em, producentem, który nazywa się Will Holland. Will jest multiinstrumentalistą, gra między innymi na: gitarze, basie, kontrabasie, pianinie, organach, saksofonie czy perkusji. W swojej twórczości miesza rozmaite style: elektronikę, soul, funk, rock a nawet salsę czy bossa novę. Will tworzy też kilka muzycznych projektów a dzisiaj chciałbym Was zapoznać z dwoma z nich. Jeden, chyba najbardziej kojarzony z Hollandem nosi nazwę Quantic, a drugi projekt to The Limp Twins.

I na początek zaczniemy od kilku utworów z repertuaru The Limp Twins, który to Holland współtworzył ze swoim kolegą Russem Porterem.

Wydali oni jedną płytę pod tym szyldem, ale za to jaką! Muzyka z gatunku lo-fi i funku.

Jako pierwszy, mój ulubiony utwór "Sunday Driver". Genialna kompozycja, świetne organy już od początku utworu. Świetna melodia. Idealny utwór na niedzielne, nudne i leniwe wieczory ;) Utwór ten możecie kojarzyć z pewnej reklamy, którą kiedyś emitowali w telewizji.

Kolejny utwór z koleżeńskiej kolaboracji to "Living Well" ze świetnym przesterowanym basem. Jest tez trochę przesterowanej gitary i organów. Bardzo przyjemna kompozycja.

Dalej, utwór "Tales From Byond The Groove", tytułowy utwór ich jedynej płyty. Fajna melodia na lekko przesterowanych organach. Później dochodzi równie fajny, bujający bass a całość tworzy wpadającą w ucho, funkową kompozycję.

I na koniec twórczości projektu The Limp Twins polecam utwór "If It Ain't Broke... Break It", funk pełną gębą. Fajna mieszanka instrumentów, bas, flet, instrumenty trąbko-podobne i wokal... A właściwie co jakiś czas powtarzane jedno zdanie. Mi się podoba.

A teraz przejdziemy do bardziej znanego projektu Hollanda, a mianowicie Quantic.

Tu zaczniemy również od mojej ulubionej kompozycji "Time Is The Enemy". Ale to jest piękne! Melancholijne pianino przez cały utwór, co jakiś czas smetna, przesterowana gitara... I dudniąca, mocna perkusja przez cały utwór. Uwielbiam to.

Kolejny utwór to "The 5th Exotic", utwór tytułowy z debiutanckiej płyty wydanej pod szyldem Quantic. Bardzo fajna melodia już od pierwszych sekund. A fragment od 0:51 jest mistrzowski.

Polecam też utwór "Snakes In The Grass", kolejna flegmatyczna i leniwa kompozycja z fajnym basem. Powolna melodia i powolna perkusja tworzą świetną i spójną całość.

Utwór "Not So Blue" to fajne, soulowo-funkowe brzmienie z szybką perkusją. Przez utwór przewija się tez fajna gitara.

A na koniec równie fajna, funkowa kompozycja, utwór "When You're Through" z gościnnym udziałem Spanky Wilson.

Ciekawostki:

Alternatywna okładka dzisiejszej strony tytułowej dostępna jest tutaj.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 27, Quantic / The Limp Twins. Subskrybuj tag...

źródło: comment_elFllE79gigzKzUH447GYBVDJNpVkBhy.jpg

Pobierz
  • 6
@Emtebe: O, poznaję głos. Albo ma podobny do kogoś, albo już gdzieś słyszałem jakiś jego utwór.

W każdym razie chciałem zasugerować, abyś nie linkował do poprzednich "odcinków", bo to świetnie powinno być widoczne w tagach, a tak to miejsce zabiera, ty musisz pilnować listy. Ale to oczywiście sugestia taka, rób jak uważasz.

Fajnie by też było, jak by Ci się chciało tworzyć playlisty na YT z utworami, aby można było otworzyć
@anonim1133: ale zanim ktoś przejrzy wszystkie wpisy z tagów, co gdzie było to ma ładnie podane na liście. A nie problem dla mnie taką listę tworzyć. A z playlistą na YT to chyba też odpada, bo nie chce sobie zaśmiecać konta tworząc zbędne dla mnie playlisty.