Wpis z mikrobloga

Wo bist du?

Tak sobie słucham tej piosenki, słucham tej piosenki sobie i przekonuję się, że to jeden z najlepszych utworów jakie zrobił R+. Tak jakby w trakcie pisania tego konkretnego kawałka muzyki naszedł ich jakiś geniusz, lub chociaż duszek "pisania bardzo dobrych piosenek".

- piękny tekst o miłości, pożądaniu i szaleństwie
- bardzo dobry wokal, czysty i mocny
- najlepszy temat jaki zrobił Flake. Bijący na łeb niejeden temat z muzyki filmowej, wpadający w ucho, pełen liryki i tęsknoty. Przy okazji bardzo prosty technicznie
- elektroniczna podbudowa całego utworu
- gitary schowane w tle
- nie mówiąc już o tej klawiszowej solówce, coś bardzo, ale to bardzo dobrego

Podsumowując, jeden z najbardziej niedocenianych utworów z najbardziej niedocenianej płyty zespołu.

#muzyka #rammstein #rosenrot
qnebra - Wo bist du?

Tak sobie słucham tej piosenki, słucham tej piosenki sobie i ...
  • 14
@qnebra: dodam od siebie, ze sam R+ niejako uznaje ten album za niedoceniany. Mianowicie utwory z tego albumu to sa utwory, ktore zostaly stworzone przy pracy nad poprzednimi albumami, lecz z roznych powodow nie znalazly sie na nich.

Dawno nie sluchalem tego utworu (aczkolwiek jak zobaczylem w Twoim wpisie "Wo bist du?"- to od razu pokojarzylem o co Ci chodzi i bardzo dobrze pamietam brzmienie tego utworu :)).
@barani_leb: krzywdzące podejście, które zmienia się po lekturze historii na feuerrader.pl

Sama piosenka chwyta, trzyma i nie puszcza. Sam fragment od 1:05 to coś naprawdę ładnego.
@qnebra: moze i krzywdzace, ja tylko przytaczam z pamieci co slyszalem o tym albumie (i mowia to czlonkowie zespolu, aczkolwiek cos moglem troszke pokrecic). Wg mnie album jest jednak slabszy od RR, lecz zlym to bym go nie nazwal.

@vagner: Ten album slyszalem raptem dwa, trzy razy, aczkolwiek z czasem to nadrobie. :)
@barani_leb: równiejszy. Nie ma jakiś niesamowitych hitów, jak chociażby Amerika, czy też Keine Lust z poprzedniego albumu, a całość prezentuje po prostu równy poziom. Równy i solidny poziom głównie balladowego grania, ale i mocniejsze #!$%@?ęcie też jest.
@qnebra: Ta plyta to swietny przyklad, ze Rammstein to nie tylko dziwne teksty (jestem ich ogromnym fanem, ale czesc ich tekstow nie nazwalbym zupelnie normalnymi :D) i pokrecone teledyski, ale tez solidna porcja muzyki dla bardziej "wyrafinowanych" sluchaczy.

Swoja droga, bardzo mi sie spodobalo, iz R+ zdecydowal sie nakrecic teledysk do 11-letniego wtedy utworu "Mein Herz Brennt". A w dodatku jeszcze to co nakrecili, to bylo absolutne mistrzostwo.
@vagner: Rosenrot jeśli o odrzuty chodzi to prezentuje się mniej więcej tak:
01. Benzin - odrzut z "Reise Reise"
02. Mann Gegen Mann - odrzut z "Mutter"
03. Rosenrot - odrzut z "Reise Reise" (generalnie riff wykorzystał też parę razy Richard w projekcie Emigrate)
04. Spring - odrzut z "Reise Reise"
05. Wo Bist Du? - odrzut z "Reise Reise"
06. Stirb Nicht vor Mir - odrzut z 1998 roku (istnieją
@Cohonez: Mann gegen mann, Spring, Hilf Mir i Te Quiero Puta brzmią logicznie jako odrzuty z RR.

Co do samego Wo Bist Du - jeden z moich faworytów na Rosenrot. Ma bardzo "gotycki" klimat i dobrze dopasowaną warstwę elektroniki. Chciałem, żeby pociągnęli ideę w kolejnych albumach, ale coś ostatnio mało elektroniki mają.


Nie tylko ty byś chciał więcej elektroniki w muzyce R+. Niemniej ostatnio takim rodzynkiem ze sporą ilością elektroniki w
Paru moich znajomych stwierdziło, że trzeba poczekać na rozpad R+, to wtedy ich wytwórnia zacznie oficjalnie wydawać bonusy, alternatywne wersje i dema :D