Wpis z mikrobloga

Mireczki muszę zrobić szybki przelew z Anglii do Polski (na konto w funtach lub złotówkach), szukam jakiejś strony, gdzie zrobię przelew w miarę tanio i żebym na poniedziałek miała już kasę na koncie. Niby na stronach piszą, że max na drugi dzień jest przelew, ale różnie to może wyglądać w praktyce. Bez limitów, bo trochę tego będzie. Możecie coś polecić?

#pytanie #anglia
  • 14
@Vanwartith: > Opłaty nie są pobierane w przypadku korzystania z salda konta PayPal. £130,70 GBP opłaty w przypadku płatności kartą kredytową lub debetową.

Na PayPal nic nie mam więc będę musiała użyć karty debetowej, czyli zapłacić, no chyba, że jeszcze dalej jest jakaś opcja, bo na razie nie wprowadzałam karty.
A jak nie to przelew na paypal z angielskiego banku, przelew z paypal na paypal i później wypłata z paypal, tak
@wogule: łączysz paypala z bankiem - doładowujesz paypala - bezpłatnie - wypłacanie coś tam kosztuje - ale nie powinno wiele, pozatym paypal dla uk bodajże ma opcje wystawienia karty płatniczej paypalowej - to tak na przyszłość. ew mieć kogoś zaufanego co by mógł mieć pieniądze na poniedziałek - i potwierdzić mu że przelało się - że dostanie pieniądze w najgorszym wypadku we wtorek :) (eg pożyczka jednodniowa od kumpla)
@sorek: bitcoin? nie jestem w temacie od jakiegoś czasu, niby jak to się robi? jakiś przelew bezpośredni z portfela do portfela? z tego co pamiętam to przy transakcjach każdy pośrednik, nawet wallet sobie coś uszczknął...
@sveg: xD nie, transakcje kosztują 3pensy dlatego, że jest to koszt transferu - ta kasa idzie do ludzi ktorzy zajmują się obliczeniami sieci ;) koszta sa smieszne. Co do walleta polecam blockchain, ogolnie wyglada to tak: kupujesz btc, wrzucasz je ja gielde (jak potrzebujesz kasy w PL to np. Bitmarket), wymieniasz po odpowiednim kursie i przesylasz na swoje konto.

Możesz tez znalezc czlowieka, który wymieni się z Toba poza gielda.
@wogule: a Transfer24? jak wyślesz do 10 rano (lub 12 jak Twój bank ma 3 sesje ELIXIR) to pieniądze są jeszcze w tym samym dniu na koncie złotówkowym, a jak później to w następnym dniu roboczym ;) ja zawsze mam w ten sam dzień nie było problemów