Wpis z mikrobloga

Kolega ma pytanko, pomożecie?

"Witam wszystkich :) Zwracam się do was z porośbą o pomoc przy zakupie antenty do telewizji naziemnej (cyfrowej DVB-T) oraz o pomoc przy dobraniu odpowiedniego dekodera do takowej telewizji :)

Próbowałem sam dowiedzieć się jaką mniej więcej wybrać antenę jednak wciąż jestem w kropce ;/ Aktualnie posiadam antenę siatkową, która właściwie funkcjonowała dość dobrze, ale od około miesiąca odbiera tylko 8 kanałów (dokładnie to Multipleks 3 - kanały Telewizji Polskiej, czyli tvp 1, tvp2, tvp kultura itp, natomiast wcześniej odbierała aż 19 kanałów). Próbowałem już wielu metod, aby się z tym uporać [zmiana kierunku anteny, nowe dekodery (na jakiś czas były dobrym antidotum i muszę przyznać, że zmiany dekoderów sprawowały doskonale swoje zadanie do momentu właśnie, aż każdy z nich nagle odbiera tylko 8 kanałów -> dlatego szukam winy w antenie!), próbowałem też coś z przewodami kombinować jednak wciąż bez skutku]

Przede wszystkim do najbliższego nadajnika (z Miedzianej Góry) mam około 10-15 km. Czytając wszelkie opinie rodzą się już pytania:
- jaka to ma być antena? (z tego co się dowiedziałem prawdopodobnie kierunkowa, ale wolałbym, aby ktoś kto się na tym zna mi to doradził)
- czy z wbudowanym wzmacniaczem? (aktualnie siatkowa którą posiadam ma taki wzmacniacz :))
Antena umocowana jest na dachu domu :)

Drugą rzeczą jest dekoder, nie będe się własciwie długo rozwodził na ten temat bo nawet nie wiem od czego zacząć, w każdym razie w domu są 4 telewizory do których doprowadzamy telewizje naziemną :) (do tej jednej antenty, akutalnie jest założony rozdzielacz sygnały na 3 telewizory (i tak narazie jeden telewizor jest bez telewizji naziemnej).

prosiłbym o wskazanie konkretnych modeli sprzętu jeśli to tylko mozliwe :) z góry dziękuje za odpowiedz"

#elektronika #antenadvbt #dvbt #telewizja #tv #elektryka ?
  • 4
http://iv.pl/images/72492776245971677696.png

@wszystkiefajnenickisazajete
W tym momencie wygląda to tak:
- zółto-fioletowa strzałka pokazuje na który nadajnik jest akutalnie ustawiona antena (siatkowa przypominam), ale wlaście patrząc po kW tej anteny wydaje mi się, że lepiej już się nastawić na antenę która jest nieopodal Nowej Słupi (tam w kW mamy 100kW (mux1 i mux2) oraz 150 kW (mux3). Tyle, że odległość to już około 40/50 km :/

@eMinimi jesli chodzi o symtryzator to również znajduje
@rvnow: przecież mux4 to kanały kodowane, potrzebny jest dekoder z polsatu.... w antenie masz wzmacniacz antenowy lub symetryzator.... ustaw antenę na Nowa Słupia i przeskanuj kanały.....