Wpis z mikrobloga

@mwitcz: @gobi12: te całe kłosy hipsterstwem zalatują na kilometr. Poza tym gdzie tu dusza jak wycina je laserem, oddaje do hartowania fachowcom... Nie, to nie dla mnie. Może ładnie wyglądają, ale jakbym miał 1000CBLN wywalić na nóż szefa kuchni, to wolałbym od jakiegoś knifemakera z wyrobioną marką nożyk nabyć.
  • Odpowiedz
@mwitcz: i tylko lokalny patriotyzm powoduje, że masz ochotę zapłacić tyle kasy za nóż? Nie, to nie jest dobry powód. Bulić taką kupę kasy za coś co tylko wygląda? Nie, nóż oprócz wyglądu musi mieć duszę, a te tutaj kompletnie do mnie nie przemawiają.
  • Odpowiedz
@Jogibabu: To wygląda trochę inaczej. Wiem ile kosztuje to, żeby ktoś coś robił ręcznie. Sam robię wiele rzeczy samemu i wiem, że sama ręczna robota żeby miała sens jest warta mniej więcej takiej kwoty (robię tylko dla siebie, albo rodziny). Nie mówiąc o amortyzacji narzędzi, warsztatu itp. Nie lubię tego argumentu, ale gdyby wymyślił to sobie Hans, za Odrą, albo John za Atlantykiem, kosztowałoby 1000 E.
  • Odpowiedz
@mwitcz: ja byłbym skłonny zapłacić za taki nóż kupę kasy, ale niech mam pewność, że w to wszystko zostało włożone serce twórcy - wycinanie laserem, hartowanie w wyspecjalizowanym zakładzie? Nie, to nie to. Na pewno widziałeś filmiki Trollskiego - tam widać ile serca on pakuje w jeden taki nożyk - bierze kawał bezkształtnej blachy i wyczarowuje z tego piękny nożyk. I taki nóż ma dla mnie duszę i wart jest sporej
  • Odpowiedz
@Jogibabu: Dzięki. Na nożach znam się średnio, a lubię przedmioty robione ręcznie, nie ukrywam, że jako laik jestem też ignorantem i przykładam wagę do tego, jak coś wygląda...:)
  • Odpowiedz
@mwitcz: ja też lubię ładne rzeczy, ale akurat w przypadku noży mam hopla totalnego - obecnie co prawda używam zestawu Gerlacha, ale jak mi się zniszczą albo zużyją, to sprawię sobie jakieś customowe cacka - jeszcze nie wiem jakie, ale Gerlachy nie wykazują chęci do odejścia na emeryturę więc czas do wyboru następców mam.

Aha... Taka dobra rada... Jak jeszcze nie wchodziłeś na to forum, to nie rób tego... Wsiąkniesz w
Jogibabu - @mwitcz: ja też lubię ładne rzeczy, ale akurat w przypadku noży mam hopla ...

źródło: comment_ZrDP0THK2CGlXagi7wBfDlTluSaBWoh1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz