Wpis z mikrobloga

@naemigracji: Dziękuję za odpowiedź. O język się absolutnie nie boję.

@Nerax123: Zatem reasumując najpierw trzeba poszukać pracy i drugiego dnia przyjść po numerek. Przy pytaniu o mieszkanie min. miesiąc trzeba wykazać jakieś papiery (umowa najmu?) czy wszystko na gębę?
@Nerax123: Mam wrażenie, że chcesz abym był zestresowany na tej rozmowie. Czy naprawdę jest tak trudno zamienić z człowiekiem z krwi i kości parę zdań?

Mam certyfikat z języka, używam go regularnie w obecnej pracy, nie boję się takiej pogadanki bo i czemu?
@mateosz: Nie, po prostu dziś poruszałem ten temat w domu przy okazji jakiejś rozmowy i doszły do mnie słuchy że się załapałem fuksem. Nie straszę cię a ta rozmowa nie jest niczym trudnym, raptem pare zdań. Tylko chodzi o przepisy które się zmieniają, ja tam cię zapraszam jak się na to zdecydowałeś :)
@mateosz: Nie słuchaj ich, bo #!$%@?ą od rzeczy. Cebulactwo już od ponad 10 lat wrzeszczy, że utrudniają Polakom zdobycie numeru PPS, a jak pójdziesz do źródła, tj. do socjala, okaże się, że 8 na 10 rodaków przynosi złe dokumenty i dlatego mają taki #boldupy
@mateosz: Prawda jest taka:
1. Bierzesz wniosek,
2. Patrzysz jakie dokumenty są wymagane do załączenia do wniosku,
3. Zbierasz dokumenty, wypełniasz wniosek
4. Osobiście oddajesz wniosek, rozmawiasz z urzędnikiem przez chwilę.
5. Idziesz do domu i czekasz na numerek, który przyjdzie pocztą.

Możesz spkojnie podjąć pracę, nie mając numeru PPS. Wiąże się to z utrudnieniem w postaci tzw. "emergency tax" (na pewno będziesz miał do czynienia z tym na początku:P) w