Wpis z mikrobloga

Uwielbiam filmy na pograniczu psychodeli, więc w moim top 10 znajdziemy mr. nobody, fight club czy subiektywnie najlepszy film ever, Donnie Darko. Znacie inne filmy, które zaliczają się do tego kanonu?
Tu zaznaczam, że nie chodzi mi o filmy, które swoją "psychodelę" opierają na stronie wizualnej (np. Podróż, czy las vegas parano) lecz na zawiłym, niespotykanym scenariuszu.


#film #pytaniedoeksperta
  • 9
@scout667: wielkie dzięki ale enter the void oglądałem i chyba ciężko znaleźć film, którego atrakcyjność ma się opierać na strefie wizualnej. Przyjrzę się z pewnością pierwszej propozycji bo wydaje się być ciekawa :)
@Brel: Pierwsza pozycja jest genialna, ale zrozumiałem to po jakimś czasie, jak się przegryzło;) Jako film sam w sobie jest kiepski, ale kolory, muzyka, połączenie scen, mają w sobie coś niesamowitego. Podejdzie, albo nie podejdzie.
@literakoholik: @petozaur: A widział ktoś film Pieta(Współczucie)? Zakręcony, ale pod względem fabularnym - coś pięknego. nie spać tylko oglądać!
@Brel: No z całą pewnością 12 Małp. Moim zdaniem lepsze niż Fight Club. Dobrze obejrzeć ze dwa razy, a potem poczytać wytłumaczenia w necie.