Wpis z mikrobloga

@ArtkaStara: Czyli w sumie nie wiele wzrósł w sumie DRK bo zaczynał od kursu 0,006 mniej więcej a teraz jest 0,01 więc można powiedzieć że praktycznie nie było na nim wzrostów. Tak wynika z wykresu. Myślałem że jednak były wielkie wzrosty na DRK. To zapewne na Navajo nic lepszego też się nie wydarzy oprócz ewentualnego wzrostu do 10000 satoshi. Tak myślałem wielki HYPE porównanie do DRK, a przecież DRK wcale nie
@Pepeo: właściwie nie było wzrostów, w kwietniu 0.0013, pod koniec maja 0.026 - ledwo 20 razy, faktycznie lipa. Obecnie faktycznie spadło i wzrost względem kursu z kwietnia 2014 to tylko 8 razy... Czego się spodziewasz? Nav strasznie skakał, ale jako bazę możemy spokojnie przyjąć 800 sat, chcesz powiedzieć że 16 000 sat by Cię nie zadowoliło?
@ArtkaStara: Dokładnie, dlatego teraz sobie to na spokojnie przemyślałem i nie rozumiem tego HYPE na bitcointalk że 1 dolar, że 10 dolarów. Po przeanalizowaniu na spokojnie kurs 1 dolar jest absolutną ogromną przesadą. Uważam że ledwo co dotkniemy 10000 satoshi jeśli w ogóle. Mało tego śmiem twierdzić że nie bawem spadniemy nawet do tego 800 sat.
@Pepeo: Ja widzę taki scenariusz:
Hardfork się powiódł, giełdy uruchomiły portfele - Pompa w bólach do 4.5-5k sato.
Jeśli w tym czasie dev nie pokaże roadmapy z jakimiś zajebistymi ficzerami to lecimy powoli w dół do 1k. Jeśli wymyśli coś fajnego to podciągną kurs pod te 10k.

Zastanawiam się czy ludzie rzeczywiście czekają z kupnem na odblokowanie giełd, przecież jesteśmy na końcu procesu wprowadzenia anona, więc jak miałaby być pompa, to
@ArtkaStara: Jestem zdania że CI co chcieli kupić to już kupili. Teraz ludzie są mądrzejsi niż na początku krypto. I nie wierzą w sztuczne pompy. No nie powiem że miło by było gdyby podstawą dla NAV stało się 30000 satoshi to w długim terminie może poszybowało by faktycznie wyżej.
@thomasss: Tak ale tak naprawdę DRK wzrósł nie wiele. Po ogłoszeniu anon wzrósł nie wiele . Zaczął od około 0,001 satoshi a teraz jest 0,01 satoshi a więc zaledwie 10krotnie. TO nav wzrosło i bez tego 10 krotnie.
@Pepeo: to Ty w końcu się wyprzedałeś z NAV czy cały czas trzymasz? :)

Po pierwsze: DRK wzrósł dużo więcej niż 10x.

Po drugie:
Wydaje mi się, że każdy spogląda na rynek tylko z jednego punktu widzenia. Fakt, że wartość rzeczy Y wzrosła X-krotnie wcale nie musi zamykać kolejnych wzrostów.

Moje założenia opierają się na tym, jak wyceniają tą wartość kupujący oraz sprzedający. Sprzedający zacznie cofać swoje oferty po 1 zł,
@Widim @pawlo74 @Waldozaur12 : Przeczytałem dwu krotnie Twojej wypowiedzi i jestem pod wrażeniem. Ciekawy i bardzo mądry punkt widzenia. Pozwól że zacytuję go na własnym forum tylko w innym kontekście. Po przeczytaniu Twojego postu przyznaję jednak rację Twojemu punktowi widzenia. A więc takiemu że cena dąży do takiej na jaką wyceniają ją kupujący. A więc jeżeli funkcjonalnością NAV przebija DRK to cena na poziomie DRK lub wyższym dla NAV jest nie tylko
i NAV -- postanowiłem się nie ujawniać od teraz z liczbą posiadanych aktywów. A więc nie powiem Ci czy mam , ile mam i czy w ogóle mam. Póki te kryptowaluty są mało warte to może i jest fajnie chwalić się co mam i ile mam. Ale w przypadku ogromnego sukcesu np za 2 lata NAV, DOGE, LTC i innych wartość portfela wzrasta bardzo mocno a wtedy na pewno znajdą się tacy
@Pepeo: zbyt łatwo zmieniasz zdanie. Musisz działać też na swoich własnych obserwacjach. Ja tylko przedstawiłem inny aspekt działania rynku niż ten, o którym toczyła się rozmowa wyżej, lecz nie bagatelizuję tego, że możemy wcale nie szybować w przestworzach.

Ile ludzi, tyle różnych celów. Część z nich będzie realnie patrzeć na coina i wyceniać jego wartość, a inni będą się wyprzedawać za 3000 sat, bo kopał/kupował miliony po cenie 300 sat i