Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #motocykle
Kupiłem nowy akumulator do motocykla. Sucha Yuasa za 160zł. Nie mialem czasu więc poprosiłem znajomego, zeby zajął się ogarnięciem go, czyli wlaniem elektrolitu i naładowaniem. A ten łoś nalał wody destylowanej zamiast elektrolitu i podłaczył do ładowania. Po akumulatorze czy jak wleje eletrolit to będzie ok?
  • 10
@absoladoo: wylej wodę i zalej elektrolit. Akumulatorowi raczej nic nie będzie. A i jeszcze jedno - nowych akumulatorów się nie ładuje! Zalewasz, odstawiasz na 15 minut i możesz montować
w instrukcji napisali, że ładować 15 do 20h. Zdaje mi sie, ze dużo czasu minęło od wyprodukowania do moich rąk. Ten akumulator (12N14-3) to do samych zabytków pasuje, także za szybko z półek nie schodzi :P
@pablosik: akumulator się grzeje i to konkretnie, a więc rozumiem, że nie ładuje się, ale zamienia prąd z prostownika w ciepło. Dobrze, że kumpel zadzwonił, że takie oto reakcje zachodzą :D
@pablosik: Też własnie czytam w internetach, że zalewa się elektrolitem, a wody destylowanej tylko dolewa. oby akumulator przeżył bo 160 zł w plecy, a Dziewczyna nawet ten zakup poddawała wątpliwości. Nie daj boże kupić drugi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@absoladoo: Jak następnym razem coś będziesz kupował, weź ją z zaskoczenia. Powiedz, że kasę na kochankę wydałeś. ( ͡ ͜ʖ ͡)


A tak na serio, mój różowy pasek już nawet nie komentuje moich zakupów do samochodu bo wie, że jak sobie coś wbiję do głowy to nie odpuszczę i kupię chociażby za ostatni grosz.
@Ineptus: Ładowało się akumulatory suche. Od ładnych kilku lat akumulatory robi się jako suchoładowane i te wymagają jedynie nalania elektrolitu - proces ładowania wstępnego i formowania takiego akumulatora był przeprowadzony w fabryce