Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyborem auta tak do 12000 - 15000 , Hatchback , mała/średnia wielkosć, fajnie jakby miał powyżej 120 kucy aby można było w miarę płynnie jeździć w trasie, ale też nie chcę jakiegoś potwora. Co byście doradzili ?? #pytanie #motoryzacja
  • 13
  • Odpowiedz
@mateusz5918: Myślałem o podtlenku. Wpadła mi w oko Toyota Celica, podobno mało awaryjna z dobrymi osiągami , a to że w sumie tylko 2 osoby się zmieszczą mi to nie robi. Tylna kanapa może posłużyć jako dodatkowy bagażnik
  • Odpowiedz
@RodzynR: wbrew pozorom bardzo fajnie chodzą fordy, nawet 1.6 ze swoimi 100 kucykami robi dobrą robotę, dla tego polecam Focusa II. Pojazd ma najlepsze zawieszenie w klasie i shift light, lepszej maszyny nie można kupić ( ͡º ͜ʖ͡º)
ewentualnie Fiesta z silnikiem 1.6 będzie też ciekawym wyborem, niestety nie miałem okazji się przejechać, ale raczej szybka powinna być skoro nawet większy Fusion na równym 200km/h
  • Odpowiedz
@RodzynR: Wszystkie bezwypadkowe z silnikiem 192KM(2ZZGE) koszują więcej niż 15tysięcy, bliżej 20tys.
Bardzo dobra propozycja IS-a, aczkolwiek tutaj najrozsądniejszym wyborem byłby IS300+lpg. Niezniszczalna konfiguracja, bo silnik 3.0 który tam siedzi jest jednym z najwytrzymalszych silników w historii, jeżeli nie właśnie najwytrzymalszym(te wszystkie supry 1000KM+ mają ten sam motor).
Ze swojej strony zaproponowałbym Hondę Prelude i Alfe GT w dizlu, no i może Renault Megane. Focus tez jest spoko.
  • Odpowiedz
@231010: widać nie skumałeś mojego żartu ;), nie widzę tych autek jako wozy torowe, zresztą żaden z zaproponowanych tu się na tor nie nadaje, ale stwierdzam po prostu taki śmieszny fakt. Każdy Ford z tamtych lat ma shiftlighty :D, nawet rodzinny C-Max.

@RodzynR: kpl. dobrych hamulców(2 tarcze ATE, 4 klocki Ferrodo) na przód do IS200 kosztuje 700zł, więc raczej normalnie. Najdrożej wychodzą chyba wahacze, gdzie kpl. na przednią
  • Odpowiedz