Wpis z mikrobloga

@KurzeJajko: No ja właśnie też wymieniałem bezterminowe w ubiegłym roku. I tak się zastanawiam co będzie za 15 lat jak trafie na #!$%@?ętego lekarza nie uznającego soczewek i będzie chciał #!$%@?ć wpis do nowego prawka że ważne tylko w okularach. wada wzroku mi się nie pogłębia od kilkunastu lat ale sama też się przecież nie cofnie.
A jak w obecnych prawkach wygląda wpis o ograniczeniach z powodu stanu zdrowia (np. te okulary)? Bo pamiętam jak robiłem prawko w 1995 to miałem na dokumencie adnotację "ważne tylko w okularach". I tak się bujałem i co 2-3 lata musiałem robić nowe badania i nowy dokument. W końcu trafiłem na jakąś fajną lekarkę i wystawiła mi papier po którym dostałem bezterminowe.
@pavulon78: aktualnie masz kody dotyczące ograniczeń. Kod 0101 znaczy że tylko możesz jeździć w okularach, 0102 soczewki, 0105 przepaska na oko i 0106 w okularach lub soczewkach. Ja mam 0106 (z własnej głupoty w sumie) i mam prawo jazdy na 5 lat tylko..
@ippawel: Obejrzałem swój dokument i faktycznie też mam 0106. W ubiegłym roku wymieniałem (przez 15 lat jeździłem ze starym adresem) i dostałem dokument na 15 lat. Jak bedę go wymieniał pewnie bez lekarza się nie obejdzie.