Wpis z mikrobloga

  • 24
Obserwuje od jakiegos czasu co tu sie wyprawia, wiec wypada sie przywitac...

CZESC MIRKOWNY I MIRECZKI!

Chcialem się na wstepie podzielic mini ciekawostka. Przebywam na #emigracja w Norwegii od kilku miesiecy i pierwszy raz zdarzylo mi sie zawitac u lekarza.

Tez tak mieliscie, ze wychodzac od polskiego lekarza zapominacie czego i ile razy dziennie/w tygodniu macie brac? No tak zajrze na recepte, przeciez wszytko zapisal, a tam "&=-*-%37768=3=-*", przeciez na medycynie nie bylo zajec z pisania (jak to w slowniku co niektorych mirkow) renko.

W Norwegii wpadli jak rozwiazac ten problem. Mila pani farmaceutka drukuje naklejke z opisem stosowania. Genialne i jakze bardzo zaawansowane rozwiazanie a jednak cieszy.

Przy okazji znorwegizowali czy może zangielszczyli moje imie:)

#dziendobry
Skyrtap - Obserwuje od jakiegos czasu co tu sie wyprawia, wiec wypada sie przywitac.....

źródło: comment_vynKDqj4dlh4hHGssmwodOcTarXgK6eF.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 5
@Skyrtap: Nie wiem gdzie chodziłeś do lekarza, ale u mnie w przychodni od ładnych kilku lat, zamiast bazgrołów, dostaje się drukowane ulotki z dawkami poszczególnych leków.
  • Odpowiedz
"u nas w UK" tez tak jest :P


@kermitsl: u nas w uk pani doktor mi pokazywała na palcach, że 3 times a day (kurde, rozmawialem z nia normalnie nawet uzywajac "medycznych" okreslen na czesci ciala"), w aptece pytali, czy wiem jak brac i czy rozumiem, ze 3 times a day, na naklejce tez jest 3 times a day.
  • Odpowiedz
o tak zajrze na recepte, przeciez wszytko zapisal, a tam "&=--%37768=3=-", przeciez na medycynie nie bylo zajec z pisania (jak to w slowniku


@Skyrtap: W PL w centrach typu enel-med, medicover i tym podobne drukują też zalecenia itd na kartce...
Także tego...
  • Odpowiedz
@emesc: Systemu recept jeszcze nie dopracowali tak szczegółowo jak opisu dawkowania, ale chodzą ploty że Arłukowicz już nad tym pracuje. btw. nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło żeby farmaceuta nie odczytał tego co napisał lekarz. Czyli sądzisz że wydrukowanie i naklejenie naklejki trwa 7 ms (ping wykop.pl) a napisanie długopisem na pudełku tydzień? Nie martw się nasi politycy stosują "twój" tok rozumowania i wydają bezsensownie pieniądze w kraju w którym
  • Odpowiedz