Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo

Drodzy Mircy, błądzę po czeluściach Internetu już jakiś czas w poszukiwaniu idealnego zestawu startowego do rozpoczęcia przygody z piwowarstwem domowym. Chciałbym rozpocząć od warzenia z wykorzystaniem brewkitu, a czasem przejść do bardziej zaawansowanych technik i eksperymentów.

Czy ktoś z Was orientuje się gdzie można nabyć w dobrej cenie kompletny zestaw wraz z ew. brewkitem do pierwszego warzenia? Browamator zawyżył swoje ceny chyba po boomie z Kopyrem i jego instrukcją warzenia, a na każdym napotkanym przeze mnie sklepie zazwyczaj czegoś brakuje.

Z góry dzięki za pomoc!
  • 8
@LowcaAndroidow jak przymierzałem się niegdyś do zakupu (i dobrze wszystko pamiętam) to ceny zestawów oscylowały w okolicach 180 - 210 zł. Było to wówczas, gdy Tomasz Kopyra nagrywał video z poradnikiem o warzeniu. Przespałem wówczas zakup i w tej chwili ceny są już, przynajmniej na tym sklepie, zdecydowanie wyższe.

Dzięki @kranu ! Zabieram się do lektury :)
@Surykat Nie opłaca bawić się w brew kity, zacznij od razu z zacieraniem, nic trudnego a satysfakcja większa. :p
Jak ceny zestawów nie pasują, to skompletuj wszystko sam, ja tak zrobiłem.
@Surykat: Możesz sam złożyć, od dwa wiadra, kranik, sracz wężyk dostosowany do byciem filtrem, łychę już pewnie masz, gar zacierny, balingomierz i termometr. I styka na start, słody chmiel drożdże i pierwsze piwo gotowe.