Wpis z mikrobloga

Mireczki, co na początek można robić na siłowni?
Chodzi głównie o poprawienie kondycji i posiadanie idealnie płaskiego brzucha :3 (162 cm, 46 kg, BMI 17,5, przytyć ani schudnąć nie chcę, kondycja zerowa).
Byłam ostatnio to bieżnia, stepery, brzuch i trochę bicki :D Tego się trzymać?
#silownia #mikrokoksy
  • 16
  • Odpowiedz
@kasik913: obwody na start. na każdej maszynie 3 serie 12-15 powtórzeń. z miesiąc w ten sposób, żeby przyzwyczaić mięśnie do tego rodzaju wysiłku i potem możesz zacząć myśleć o planach treningowych.
  • Odpowiedz
@Vermicularis: Staram się zdrowo odżywiać.
Nad bieganiem nie, w Krakowie jest paskudne powietrze, poza tym mam popsute kolana od intensywnego narciarstwa kiedyś i wolę nie (próbowałam rok temu i za bardzo boli).
A na basen tak średnio.
  • Odpowiedz
@Jarott: obwody to masz na myśli trening wszystkich partii na jednym treningu x 3/tydz.? a można zostać przy obwodowym dłużej niż miesiąc? w sumie bardziej mi się podoba takie ćwiczenie wszystkiego x 3 zamiast katowania bicka 1x/tydz i później tydzień przerwy.
  • Odpowiedz
@kasik913: Moim zdaniem bieganie na bieżni oraz rower stacjonarny nie ma sensu jeżeli chodzi o poprawę kondycji, bo wykonujesz tylko część wysiłku, resztę wykonuje za Ciebie maszyna. Co do treningu FBW jest super dla początkujących, Split też jest niczego sobie, jak mieszkasz w dużym mieście i masz dobrze wyposarzony klub to dobrym wyjściem kondycyjno-siłowym jest CrossFit.
  • Odpowiedz
@forest23: dłużej jest bez sensu, to jest trening który ogólnie jest mało efektywny, potem lepiej sobie podzielić tak żeby różne grupy mięsni trenować osobno. ale na start napewno trzeba przyzwyczaić mięśnie do danego rodzaju ruchu i stąd też obwody. osobiście dłużej niż dwa miesiące bym tego nie robił, bo po prostu będzie nudno.
  • Odpowiedz