Wpis z mikrobloga

@JavaDevMatt: trochę krótki ten wpis :-(
Pozwolę sobie dodać coś na podstawie swoich doświadczeń. Udało mi się (nam, wyemigrowałen z dziewczyna, pomagał nam w szukaniu mieszkania moj przełożony z pracy, nie znam niemieckiego) znaleźć mieszkanie po niecałym tygodniu, w dużym mieście (Köln).
- Mieszkania bardzo często są zupełnie nieumeblowane, znaleźć coś z umeblowana kuchnią, to duże szczęście, umeblowane w całości graniczy z cudem, chyba, ze mówimy o apartamentach w cenie >1500
@suttree: dzięki za uzupełnienie :) "kaltmiete" i "warmmiete", to po prostu z opłatami za media i bez. Ale fakt, moze to dopisze. Gratuluje tak szybkiego wynajmu. Powoli szukam czegoś 2-pokojwego i to masakra jest... nawet gdy jestem gotowy płacić te 800 euro miesiecznie, to jestem odrzucany, bo wszędzie do mieszkania pchają się pary, które mają po 2 pensje. :D Wynajęcie czegoś większego to katastrofa.
@JavaDevMatt: w takim razie najtrudniejsze dopiero przede mna... Do tej pory mieszkamy w kawalerce, dosyć daleko od mojej pracy, więc planujemy w najbliższym czasie rozglądać się za czymś większym i bliżej pracy.

Co do konkurencji wśród potencjalnych najemców, to również potwierdzam. Często umowienie się z agentem na oglądanie mieszkania wyglada w ten sposób, że jest sie jedną z kilkunastu osób, przyjeżdża agent, otwiera mieszkanie, w dwie minuty opowiada o mieszkaniu i
@JavaDevMatt: masz ty rozum i godność człowieka?
Klikam w link omujborze ale mnie oślepiło to białe tło. Przez pół minuty przyzwyczajałam oczy do tej światłości.
Jaki jest zazwyczaj w przypadku tych pokoi okres wypowiedzenia, czy tam minimalny okres na jaki musimy wynająć pokój?
@JavaDevMatt: możesz wspomnieć, że za kilka miesięcy prowizję maklera będzie płacić właściciel mieszkania. Przyjęli nowe prawo. 800 eur za 2-pokojowe mieszkanie nie wystarcza? Czyli macie takie same ceny jak w Monachium :) Myślałem, że wylatujesz do Tajlandii, a ty mieszkanie nowe szukasz?
@darck: różne pomysły mam :D Tajlandia nie ucieka ; )) 800 wystarcza. Chodzi oto, ze jest duzo chetnych i trudno coś wynająć nawet mając kasę.
@ufik78: normalny pokój jednoosobowy. Spore mieszkanie. Oprócz mnie 2 inne osoby tam mieszkały, każdy osobny pokój, łazeinka + kuchnia. Akurat dobrze trafiłem, bo bez kaucji :D płaciłem 100 euro na tydzień.
@JavaDevMatt: 100 euro na tydzień? To wychodzi 400 euro na miesiąc, masakra. Szkoda, że nie ma takiego @sorek w Niemczech co by blok postawił dla Mirków ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ten pokój to jakoś w centrum chociaż?
btw (nie wynajmowałem jeszcze nigdy pokoju) rozumiem, że swój pokój to raczej na klucz jest, tak?
Niestety w niemczech nieruchomości są nieopłacalne


@sorek: dokładnie. Regulacji w #!$%@?.

swój pokój to raczej na klucz jest, tak?


@ufik78: w Katowicach mieszkałem w 2 miejscach wynajmując pokój i zawsze zamykałem na klucz. W DE w sumie nic wartosciowego nie miałem :D portfel zawsze ze sobą. Miałem netbooka wartego 1000 zł ;) więc nie zamykałem. Maca kupiłem sobie dopiero jak kawalerke wynająłem. Trochę bym się bał takiego zostawiać bez zamykania