Wpis z mikrobloga

331-3=328

Powolutku do przodu z filmami. Myślałem że na początku tego semestru będzie jakoś luźniej to nadrobię trochę, jednak lipaa.

Atlantyda - zaginiony ląd
Wspomnień czas. Pamiętam że jak byłem młody to poszliśmy z klasą na ten film i strasznie mi się podobał. Teraz jak go obejrzałem to tylko potwierdziło wcześniejsze odczucia.

Soundtrack bardzo przyjemny. W sumie to bajka Disneya, więc widać napracowanie.
Postacie bardzo wyraziste i przyjemne. Jakby spojrzeć na inne filmy Disneya to widać schemat. No ale czego ja oczekuję od bajki dla dzieci którą mi też się podobała. Oglądałem z polskim dublingiem i głosy też świetnie się komponowały. Akurat polski dubling zazwyczaj jest bardzo dobry w bajkach.
Ocena 7/10 Bajka, jak to bajka. Ciekawa i z morałem. W tedy Disney jeszcze robił ciekawe filmy.

Bogowie (2014)

Ciekawa historia o tym że można dokonać czegoś nawet jeśli ludzie w ciebie nie wierzą, a ustrój polityczny i tak ci nie pomoże.

Tomasz Kot pokazał klasę i świetnie wypadł w roli Dr. Religi. Reszta obsady też dobrze wypadła. Gdzieś w Internecie czytałem że Ryszard Kotys nie powinien grać w tym filmie, bo angielski słaby. W ogóle mocne hejty w jego stronę szły, a może to taki zabieg filmy żeby pokazać, że nawet tacy wykwalifikowani ludzie w Polsce ludowej nie umiejo gadać w innych językach. Mnie jakoś to nie przeszkadzało i dodało trochę humoru do filmu.

Co do opowieści, jest to biografia, więc trochę słabo oceniać fabułę. Ale warto zapoznać się z historią, bo jest interesująca.

Ocena 7/10 Dobra biografia. Warto zapoznać się z tym filmem. Te zdjęcie Religi w sali operacyjnej jest genialne.

Nausicaä z Doliny Wiatru

I to jest postapo. Wielkie Ohmy. Jak się Rezystancja zdenerwuje to staje się mordercza. Świetny film twórców ze studia Ghibli. Niby chińska bajka ale naprawdę fajnie się to oglądało.
Muzyka genialna. Bardzo mi się podobała i świetnie oddawała klimat. Piękna kreska która bardzo ładnie ukazywała.
Fabularnie też film daje radę, chociaż trochę denerwowała mnie wyidealizowana postać Nausici. Trochę denerwowała.

Ocena 8/10 Fani chińskich bajek pewnie to już widzieli, jak nie widzieli to muszą obejrzeć.

#metsan365filmow #film #filmy #ogladajzwykopem #chinskiebajki #bajki
Metsan - 331-3=328

Powolutku do przodu z filmami. Myślałem że na początku tego sem...

źródło: comment_QvnH3BWiY7p9VgbsjYINeBrjlQyVQ7Su.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz