Wpis z mikrobloga

@mihaueQ: Plan mielismy (z drugim kolega piwowarem :P) calkiem konkretny i moim zdaniem dobry, single hop vic secret, bardzo wytrawne (odfermentowalo do 1blg z 14.5), duzo nieslodowanej pszenicy, kolendra i skorka slodkiej pomaranczy. Do tego mocno zestresowane drozdze i dosc wysoka temperatura fermentacji. Nie wiem czy ktos sie zgodzi, ale nam obu vic secret mocno kojarzy sie z zapachem pomaranczy. Nie znalazlem nigdzie w necie takiego opisu profilu tego chmielu, ale
@MagicznyJakub: Słyszałem o tym chmielu, podobno zajebisty, ale nigdy jeszcze nie używałem. Wg opisu TwojegoBrowaru ma nuty pomarańczy faktycznie "Nadaje aromaty owoców tropikalnych z wyraźną dominantą pomarańczy.". To życzę powodzenia bo opis wygląda rzeczywiście konkret! Nie to co mój z Citrą i Centennialem na zimno :(
@MagicznyJakub: Wlasnie skonczylem butelkowac White IPA ktora wysle jutro.
Postawilem na zasyp typowo witbierowy z dodatkiem orkiszu, Drozdze pod witbiera. Chmiele nowozelandzkie w dwoch odmianach na goryczke i aromat, a z dodatkow poszla skorka limonki, pomaranczy, miazdzona i mielona kolendra oraz rumianek, ktory niezle wspolgra z witbierem.
Duza konkurencja jest w White IPA. zycze kolega abysmy spotkali sie w finale :)
@MagicznyJakub: chcesz wysłać lekko zakażone piwo na konkurs, miej Ty godność i rozum człowieka :P
Poza tym Vic Secret z początku jest tylko obiecująca, szybko traci na aromacie, a po czasie przeszkadza goryczka.

Ja się zastanawiam czy wysłać whisky stouta, mam dwa, ale żaden nie jest wyśmienity niestety.