Wpis z mikrobloga

Reklama na Wykopie.
Dzisiejsze znalezisko: "Denerwują Cię wszędobylskie reklamy na Wykopie? Jest ich już ponad 50%!" zainspirowało mnie do tego by wypowiedzieć się w kwestii reklam na Wykopie.

Reklama w internecie (również nam) kojarzy się głównie z nachalnymi wyskakującymi na środku ekranu oknami, na których krzyżyk do zamknięcia jest wielkości 1px. Im bardziej internauci blokowali te reklamy, tym bardziej nachalne się one stawały.
Dlatego kiedyś podjęliśmy decyzje, że nie chcemy tego typu reklam na Wykopie. Nie była to łatwa decyzja, bo największe budżety reklamowe przeznaczane są na kampanie w standardowych formach: billboardy, layery etc. Zamiast tego wprowadziliśmy formy, które są wg nas mniej inwazyjne jak Wykop Sponsorowany czy Wykop Poleca, w którym sami decydujecie o tym, które z promowanych treści mają pojawić się na stronie głównej, a które nie.

Jest nas już miesięcznie ponad 2,5 miliona internautów, którzy generują ponad 33mln odsłon. Utrzymanie Wykopu i jego rozwój (już niebawem duże pozytywne zmiany ;), to spory miesięczny wydatek, na który - po prostu - trzeba zarobić.

Wykop to serwis tworzony przez Was i dla Was - to Wy macie wpływ na to jak on wygląda. Dlatego może wspólnie zastanówmy się jakie formy reklamy będą lepsze zarówno dla nas Wykopowiczów jak i dla reklamodawców? Chętnie skorzystamy z Waszych pomysłów i sugestii.
  • 52
Ale niektórzy myślą, że Wy płacicie miesięcznie 100 złotych za serwer ;)

A co do pozytywnych zmian to zmieńcie limit plusowania i minusowania bo teraz jest za mało i poprawcie tą pseudo wyszukiwarkę!
Mi się podoba pomysł dotacji jak na stronach torrentowych. Poprzez paypal, przelew czy cokolwiek innego. Myślę, że dużo osób by wsparło w taki sposób serwis który lubią.
Mi te reklamy kompletnie nie przeszkadzają. Ci co narzekają niech spędzą trochę czasu na WP, Onecie czy o2. Wtedy zobaczycie czym jest inwazyjna reklama!

Ciekawe co na pomysł by wspólnie stworzyć ciekawe reklamy powiedzą Ci co tyle narzekają!
Tamten artykuł wykopały chyba tylko te osoby które nie maja pojęcia ile kosztuje taki serwer miesięcznie. To jest biznes , jak chcecie to możemy się złożyć na serwer, zobaczymy ile osób by się zebrało ? Mi jakoś te reklamy tak strasznie nie przeszkadzają a te wasze komentarze na temat adblocka w każdym wykopie mnie dobijają już.
Jęczenie na temat reklam jest żałosne. Jest ich niewiele i wielu wykopowiczów to docenia, a resztą nie należy się przejmować, bo i tak nie zależnie od tego ile będzie tych reklam to je zablokują.
Zaglądam na Wykop po kilkudniowej nieobecności a tu kolejny apel na głównej - ludzie, opanujcie się. Reklamy muszą być, bo pieniądze na serwery nie spadają z nieba! Jak komuś bardz przeszkadzają to niech poświęci 5 minut na znalezienie/zrobienie odpowiednich reguł do AdBlocka zamiast żalić się jaki to Wykop jest niedobry, bo chce zarobić.
reklamy na wykopie nie są inwazyjne i to się chwali, bo zauważyłem, że większość serwisów powyżej 1 mln uników już sobie zacierają ręce i wpychają wielkie popupy :f

@chust4, dotacje się imho nie sprawdzą, nie zapominajmy, że grupa docelowa wykopu to głównie młodzież, a ilu z nich jest samodzielnych finansowo? ;]
Ja tam zazwyczaj jak używam jakiegoś serwisu dłużej i częściej to dodaje go w adblocku do wyjątków. Niestety jeśli portal zaczyna wariować z reklamami po włączeniu wyjątku to usuwam go. Jak na razie wykop gości u mnie w regułach wyjątków i mam nadzieję, że pozostanie tam jeszcze trochę.

Skrótowo: jeśli treść zasługuje na zdjęcie blokady reklam to to robię. Jeśli w reakcji na zdjęcie takie blokady zostaję zasypany reklamami to nawet treść
Zgadzam się z wszystkimi tutaj.

Reklamy na wykopie tak naprawdę nikomu nie przeszkadzają (nie ma chociażby ŻADNYCH animacji flashowych), i faktycznie jak się je omija wzrokiem to się nawet ich nie widzi...
Podobają mi się reklamy typu "wykop poleca" oraz "wykop sponsorowany", są dostosowane do specyfiki serwisu oraz mają często ciekawą treść. Natomiast wyłączyłem reklamy obrazkowe i flashowe bo zbyt bardzo dekoncentrują przy czytaniu.

Można by się zastanowić czy nie wprowadzić specjalnej wersji wykopu, szybszą i bez reklam, za drobną opłatą miesięczną zastanawiałbym się czy takiej nie nabyć.
Nie była to łatwa decyzja, bo największe budżety reklamowe przeznaczane są na kampanie w standardowych formach: billboardy, layery etc. Gdyby popupy były obecne, to Wykopu by nie było.

sami decydujecie o tym, które z promowanych treści mają pojawić się na stronie głównej, a które nie. Jest to nieprawda, przykład ostatni marnej jakości artykuł jednego ze sponsorów miał 2x więcej zakopów niż wykopów i był dalej na głównej - użytkownicy mają tu bardzo
Widzę większość osób które się zgadzają z Michałem i przytakują. Fajnie, ale czegoś mi tu brakuje..

Wspomniane znalezisko = 1200+ krzykaczy, masa trolii chwalących się swoją umiejętnością sklecenia paru filtrów i minusujących każdego kto tylko ma przeciwne zdanie. Cała masa mądrali, ze swoimi mądrościami "reklamodawcy za mało płacą" albo że "skoro i tak nie kliknę to se zasłonię", itp. itd. #!$%@?ąc od sensowności tych wypowiedzi to zabrakło mi w nich malutkiego szczegółu.
A ja powiem tak... Jeśli byłoby to naprawdę 2,5 miliona użytkowników, to możecie wprowadzić konto premium obok reklam. Jeżeli kupi takie 1% z tych 2,5kk to macie 25 tysięcy ludzi co za 10 zł daje 250 tysięcy powiedzmy na pół roku.

Niestety te 2,5 miliona wydaje mi się nazbyt piękne (chyba, że liczba wykopów jest dzielona przez 100) - te odsłony to, jak się domyślam, też zwykłe odsłony, nie UU. Dlatego naprawdę